TSYD Eskişehir Şube Başkanı Sadi Seda “Teknik Direktörümüz Cüneyt Biçer’i ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Lige her ne kadar kötü başlasak da genel tabloya bakmak gerekir. Lig uzun bir maraton. Bu yüzden bizim hocamıza ve takıma olan güvenimiz tam. Hocamıza bizi kırmayarak geldiği için teşekkür ediyoruz” dedi. London Cafe de yapılan toplantıda Sadi Seda kendilerini ağırlayan Özgür Fethi Demirtaş’a teşekkürlerini iletti.

cüneyt-biçer-3

BÜYÜK RESME BAKMAK LAZIM

Teknik Direktör Cüneyt Biçer kaybedilen Derince Belediye karşılaşması hakkında “Kazanamadığımıza üzüldüğümüz, kaybedilen bir maç yerine kazanamadığımız bir maç oldu. İçeri girerken çıktığımızda biterken yediğimiz gollerle tecrübe eksiliği diyeceğimiz deplasmanda 2 gol atıp kaybettiğimiz bir maç. Genele baktığımızda büyük resme bakmak lazım. Lig uzun maraton.

19.2 YAŞ ORTALAMASI

Kazanmış olsak da yine aynı şeyleri söylerdim. Bir maç kazanmakla lig bitmiyor. Geride 33 maç daha var. Büyük resmin bizi nereye götüreceğini zaman bize gösterecek. Genel yapı itibari ile baktığımızda 19,2 yaş ortalaması ile oynuyoruz. Bu çocukların çoğu U-19 Ligi oynamadan buraya gelmiş futbolcular.

TECRÜBE EKSİKLİĞİ

Böyle bir yapı içerisinde zaman zaman telaşların, heyecanları yeni bir başlangıç içerisindeki acemilikleri de doğal bir durum. Kısa zaman içerisinde oyuncu arkadaşlarımızın saha içerisinde istediklerimizi yapma gayretleri bizleri mutlu ediyor. Öne geçip, beraberlik oluyor, geriye düşüyorsun, eksik kalırken reaksiyon gösterip beraberliği yakalıyorsun, son dakikada tecrübe eksikliğinle gol yiyip kaybediyorsun.

KOLAY MAÇ YOK

Kupanın gidişatına göre hazırlıklarımızı yapacağız. Yıl boyunca bizim hiç kolay maçımız olmayacak. Biz her şeyi hallettik 3 maç üst üste kazandık, dördüncü maç kolay geçer havasına girmemek lazım. Çok genç bir grup var. Bu gençlerin kazandığında da nasıl tepki vereceğini görmek lazım. Bu takım 2 maç kazansın şehrin havası daha farklı olacak.

OYUNA YANSITMALIYIZ

Gelişmekte olan bir oyuncu grubuyla her şeyin üstesinden gelmeyi düşünüyoruz. Genel olarak çözümlememiz gereken durumlardan bir tanesi. Oyunla ilgili, duruşla ilgili, sonuçlandırma ile ilgili birçok şeyi sahada çözebiliyorsun. Bizim en çok zorlandığımız genç oyuncuların gençlik enerjisini oyuna katmalarıyla ilgili. Kavga da gösterdiğimiz enerjiyi oyunda gösterdiğimiz çok daha iyi olacağız. Provoke edilmeye açık çok genç bir ekibiz. Kaybedecek her oyuncumuz bizim için dezavantaj. Kavgada gösterilen birlik ve beraberliği oyuna yansıtmalıyız.

2 GOL ATIP KAYBETMEK ÜZÜYOR

Derince maçında 3 gol yemeyi beklemiyorduk. Biz bireysel hatalardan dolayı sezon boyunca ön görüyoruz. Ama bu karşılaşmada bu kadar gol yiyeceğimizi hiç beklemiyorduk. 19 yaşında bir oyuncu grubuyla oynuyoruz. Çocukların pozisyon ve bireysel hata yapmaları normal. Biz çalışmalarda temel alt yapı antrenmanları yapıyoruz. Tekrar olmayınca unutuyor oyuncu grubu. Beklentimiz bu muydu değil. Bizim için az gol yemek değerli. 2 gol attığımız bir maçta 3 gol yiyip kaybetmek üzüyor.

SERT BİR TAKIM OLURUZ

Agresiflik tabi ki var. Biz kavga boyutundakini oyuna yansıtmalıyız. Oyun içindeki agresifliği istiyorum. Biz oyun içerisindeki agresifliği gençliğimizle birleştirirsek sert bir takım oluruz. Ama kavga boyutunda değil. Oyun anlamında bunu sağlarsak pısırık bir takım olmayız.

GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR

Kupa burası için değil. Eskişehirspor için değil ayrı bir yere koyuyorum. Çalıştığım her takımda da aynı şeyi söylüyorum. Bir tur, bir tur derken 3 tur geç sonra seni önemsemiyorlar. Tabiki de kupada gidebildiğimiz en iyi noktaya kadar gideceğiz.

POZİTİF DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Bu grubun en büyük ihtiyacı pozitif anlamda destek. Şartlar ne olursa olsun. Bu desteği verecek en büyük etken taraftar. Kaldı ki taraftar milliyetçiliğin olduğu bir şehirdesiniz. Takımdaki 25 kişinin 23’ü bu şehrin çocuklarıysa, bu şehrin sokaklarında gezen tribünlerinde yer alan anne ve babanın evlatlarıysa, ben bu çocukların destek görmesi anlamında pozitif olacaklarına inanıyorum. Alt Yapıcılıkla ilgili yıllardır tüm takımların yapmak istediği belki şartlardan dolayı ama bir takımın tamamında çocukların kimliğinde Eskişehir doğum yazıyor. Bu çocuklar maçtan sonra bu sokaklarda geziyor. En çok destek olacak kesim de Eskişehirspor taraftarları.

20 MAÇ OYNANAMIŞ FUTBOLCUYA TECRÜBELİ DİYEMEYİZ

Genç oyuncularımıza tecrübeli diyemeyiz. Biz tecrübesiz bir takımız. Onur’u çıkardığınızda, tolga, bir parça Utku, Hasan’ı ve Berkay’ı çıkardığımız da üst üste 20 maç oynamış oyuncumuz yoktur. 20 maç üst üste oynamamış bir futbolcuya tecrübeli diyemeyiz. Biz şunu kabul etmemiz gerekiyor. Oynamış ve oynamaya devam eden bir grubumuz var. Ama bu grubun tecrübe konusunda yüzde yüz ligin içerisindeki geçen seneki ve bu yıl içerisinde yüzde yüz tecrübeli bunlar sınıflandırmak gibi bir hakkımız yok. Bu benim düşüncem. Ben 20 maç oynamış bir oyuncunun ekstra tecrübeli bir oyuncu diye nitelendiremem”dedi. (Spor Servisi)

Editör: Milli İrade