Belde Evi kursiyerleri ürünlerini sergilediler

Tepebaşı Belediyesi Aşağısöğütönü Belde Evi kursiyerleri yıl boyunca ürettikleri el emeği ürünlerini, açtıkları sergi ile görücüye çıkardı. 2017 yılında yetişkinler için 10 ve çocuklar için 3 olmak üzere toplamda 13 ayrı branşta kurs açıldı.

KÜLTÜR & SANAT 20.05.2017 - 08:42 20.05.2017 - 08:42

Bu kurslardan 411 vatandaşın yararlandığı Aşağısöğütönü Belde Evinde yıl sonu sergisi açılışı gerçekleşti. Kursiyerlerin el emeklerini ortaya koyduğu sergide ev tekstili, iğne oyası, bez bebek ve hediyelik eşyaların yanı sıra çocuk maketleri ve model uçak gibi yoğun emek harcanan ürünlerde beğeniye sunuldu.

 

"YAŞAM KÖYÜ ÖVÜNDÜĞÜMÜZ NOKTA"

Açılışa katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Yoğun bir yıl geçiriyoruz. 7-8 aylık bir çalışma süreciniz oldu. Buraları boş bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 branşta hizmet aldınız. Çocuklarımız da 3 branşta hizmet aldı. 500’e yakın insanımız da buradan hizmet aldı. Yaşam Köyü, hepimizin çok övündüğü nokta. Burada Alzheimer hastalarımız var, sağlıklı yaşlılarımız var, montaj atölyemiz var, bitmek üzere olan kreşimiz var. Bittiğinde yaklaşık 300 kişi burada yaşayacak. Ayrıca burada Avrupa Birliği’nin projesi devam ediyor. Bittiğinde bütün dünyanın yapmak istediğini gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu. Öte yandan Aşağısöğütönü Belde Evi’inde açılan ev tekstili, iğne oyası, hediyelik eşya, bez bebek, zumba, pilates, kuaförluk, 4-6 yaş çocuk eğitimi, oya teknikleri, ev mefruşatı, çocuk jimnastiği, model uçak - maket yapımı, kukla atölyesi kurslarına katılan 350 kişiye sertifika verilecek.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@