15 Eylül 2023 Cumagünü Saat:04.40 de Ay, Başak burcunda Güneş ile 21 derecede kavuşacak ve Yeniay doğacak.

Canlandırıcı bir enerji olan Yeniaylar, yeni hedefler, yeni niyetler belirlemek, yeni projelere başlamak için mükemmel zamanlardır.

Toprak elementinin değişken nitelikle burcu olana Başak Zodyak’ın 6.evini temsil eder. Başak burcu yeniayı Sağlık, gündelik hayat, iş, çalışma, hizmet, eğitimle ilişkili olan Başak burcu Yeniayı alçak gönüllü, çözümleyici, eleştirici, detaycı ve titiz enerjilerin artmasını sağlayacak.

İnceleme, düzen oluşturma gayret ve dikkat gereken işler, alışkanlıklar, sağlık, şifa ve hijyen konularında gereken adımları dört hafta boyunca atmaya çalışabiliriz.

Yeniay horoskopunda Boğa burcu yükseliyor. Yeniay yöneticisi Merkürdurağan olduğu yeni ayda Ay ve Güneş, Uranüs’ün etkisiyle oldukça büyük çaplı değişiklikler başlatabiliriz ki, buda Hayata farklı bir açıdan bakmamıza ve her alanda yeni fırsatlar ve koşullarla karşılaşmamıza neden olabilir. Zira yeniay enerjisi   olayları ve durumları rahatlatmaya yardımcı olabilir ve bazı riskler alma ve deneme isteğimiz ise başarının anahtarı olabilir. Ayrıca Yeniay enerjisi ile bizi geride tutan ağırlıklardan kurtulmaya da kendimizi hazır hissedebiliriz sevgili dostlar.

Yeni bir beslenme, diyet ve spor programlarına elverişli olan Yeniay, bağışıklık ve sindirim sistemiyle ilgili sağlık problemlerini de arttırabilir. 

Yeniay diğer burçlarla birlikte Başak, İkizler, Yay ve Balık burçlarını daha fazla etkileyebilir.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Sevgili Koçlar, iş verimliliği ve sağlık uygulamalarınızı geliştirici yeni fikirler geliştirebilirsiniz. İşinizde hem yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz hem de daha karlı çıkacağınız yeni görev ve sorumluluklar üstlenebilirsiniz. İş veya ekip arkadaşlarınızda değişimler söz konusu olabilir. Sağlığınızla ilgili yeni bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs) Sevgili Boğalar, romantik ve sevgi paylaşımlarınızda önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Entelektüel odaklı eğlencelere ilginiz artabilir. Çocuklarınızın eğitimsel gelişmeleriyle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Yaratıcılığınız ya da sanatla ilgili uğraşlarınızı sosyal alanlarda gösterme fırsatı bulabilir hem de maddi kazanç elde edebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Sevgili İkizler, aileniz, anneniz ve kendinize yakın bulduğunuz bayan figürleriyle iletişimleriniz artıyor. Her birlikte olacağınız eğlenceli birliktelikler kurabilirsiniz. Eviniz için gerekli olan değişim, bakım-onarım, alışveriş gibi planlamalar yapabilirsiniz. Herhangi bir konuda otoritede figürlerinizden destek ve teşvik edici yardımlar alabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Sevgili Yengeçler, iletişim kurma, merakınızı giderme ve haber alış-verişlerinde bulunma arzularınız ağır basıyor. İş ya da ticari konularda anlaşma, sözleşme gibi durumlar gündeminize gelebilir. Yeni bir eğitim, kurs ya da seminer programlarına yazılabilirsiniz. Kardeşlerinizle sık sık görüşebilir kısa gezilere çıkabilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Sevgili Aslanlar, finansal konulardaki hedeflerinizi yaratıcı fikirler geliştirerek fırsatlara dönüştürebilirsiniz. Kazancınızı arttırmak, geleceğinizin güvencede olmasını sağlamak amacıyla yeni başlangıç olanakları bulabilirsiniz. İş görüşmeleri ya da bir planınızı gerçekleştirmek için seyahatlere çıkabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Sevgili Başaklar, kendinizi yenileme yeni adımlar atmak isteğiniz ağır basabilir. Fiziksel görünümünüze dair yapmak istediğiniz her türlü değişimi uygulayabilirsiniz. Evlilik-boşanma, ikamet değişikliği iş değişikliği gibi durumlar söz konusu olabilir. Sinir sistemi ve mide problemlerine karşı da hassasiyet göstermelisiniz

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; (23Eylül–23 Ekim) Sevgili Teraziler, en yüksek makama hizmet etmek için dünyasal görevlerinizden bir süre uzaklaşabilirsiniz. Yaşamınızda biriken negatif unsurlardan temizlenerek yeni bir süreci başlatabilirsiniz. Yaratıcı ve sezgisel fikirlerinize odaklanmak adına uygun bir zamandasınız. Geleceğe dair yeni planlar organize edebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Sevgili Akrepler, orijinal fikirler geliştirebilir, radikal değişim kararları alabilirsiniz. Size bağımsızlık hissi verecek geziler, sosyal eğlenceler, arkadaş ya da grupsal faaliyetleriniz artıyor. Beklenmedik bir yolculuğa çıkabilir, yeni bir iş görüşmesi yapabilir veya yeni biriyle tanışabiliriz. Finansal durumunuza yön vermeniz gerekebilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY; (22 Kasım–21 Aralık) Sevgili Yaylar, iş, kariyer ve yaşam hedeflerinize dair yeni bir döneme başlayabilirsiniz. İş sorumluluklarınızı, verimliliğinizi arttırmak amacıyla yeni bir eğitime katılmak zorunda kalabilirsiniz. Sosyal ve romantik yaşamınızda zayıf noktalarınızı iyileştirebilirsiniz. Evlilik, ayrılık, İş ve ikamet değişimini gibi yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; (22 Aralık–19 Ocak) Sevgili Oğlaklar, Yabancı kültür ve tarihine daha fazla ilgi gösterebilir uzun mesafeli yolculuklara çıkabilirsiniz. Yazmak, yayınlamak, öğretmek ve öğrenmek için uygun bir zamandasınız. Hukuksal bir mücadelenin içine girebilirsiniz. Var olan ev sorunlarınızı çözümleyerek aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Sevgili Kovalar, ortak finansınız ortak işleriniz ve paylaşılanlarınızda yeni başlangıç gerektiren durumlar oluşabilir. Bütçenizi gözden geçirmeniz gereken koşullar oluşabilir ve gelir-gider dengesini yeniden ayarlamanız gerekebilir. Bu dönem gündeminizi sıkça meşgul eden bir sorundan ya da sınırlamadan kurtulabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Sevgili Balıklar, İstek ve beklentilerinize karşılık bulabileceğiniz bir dönem. Geleceğe dair yeni planlar geliştirebilirsiniz. Evlenebilir ya da iş ortaklığı kurabilirsiniz. Tanışma, anlaşma, sözleşme veya balayı gibi sebeplerden dolayı seyahatlere çıkabilirsiniz. Mesleki itibarınızı arttıracak gelişmeler gündeminize gelebilir.