9 Şubat 2020 Pazar günü Saat 10.34 de yirmi derecede Aslan burcundaki Ay ve Kova burcundaki Güneş karşıtlığından Dolunay meydana geliyor.

 

Bir döngünün sonunu ve bir sonraki dönüşümü işaret eden Dolunaylar bir önceki Yeniayda ektiğimiz tohumların hasadını aldığımız zamanlardır.

Zodyak’ın 5.evini temsil eden Aslan, yaşam enerjimizi kimliğimizi, egomuzu, çocukları ve yaratıcı çabalarımızı sembolize etmekle beraber, spekülasyonları, risk alma, zevk ve sevgilileri içeren alanları kapsamaktadır.

Zodyak’ın 11.evini temsil eden Kova  ise, arkadaşlarımızı, , diğer insanların çocuklarını, grupları, isyanı, iç karışıklığı ve bu hakları korumaya yönelik insani çabaları kapsamakla berber özgürlük, teknoloji ve nüfus dağılımıyla ilişkilidir.

 

Aslan- Kova yaratıcığın ve bilimselliğin aksıdır. Aslan burcu kalp, enerji ve arzuları yönetirken, Kova burcu beyni, aklı ve fikirleri yönetir. Dolayısıyla on beş gün boyunca mantığımızı, duygularımızla dengelemek,  yaşantımızdaki gerçeğimizi değerlendirmemiz ve tutkularımızı yeniden şekillendirmemiz gerekiyor.

 

 

Dolunay horoskopunda Koç burcu yükseliyor. Yöneticisi Mars Dolunay ile uyumluluk sağlıyor. Bu görünümün haricinde Dolunay önemli bir açı oluşturmuyor.

Bu dönem, enerjimiz ve kendimize güvenimiz artıyor. Yapmış olduğumuz her türlü çaba genellikle bizi başarılı bir sonuca götürebilir. Üretkenliğimizi, başarımızı göstereceğimiz fırsatlar karşımıza çıkabilir. iş kararları alabilir, yatırım yapabiliriz. romantizm ve sosyalleşme için de iyi bir zamandır. 

 

 

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ; (21 Mart–20 Nisan) Dolunay, duygusal hayatınıza hareket getiriyor. Evlilik, ortaklık, hamilelik, doğum gibi sevindirici ve sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Varsa çocuklarınızın geleceği ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Sanatsal, yeteneklerinizi hobilerinizi değerlendirebileceğiniz sürpriz iş teklifleri ile karşılaşabilirsiniz.

 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA; (21 Nisan–20 Mayıs)  Dolunay, ev, aile ve aile büyüklerinizle ilgili konulara hareketlilik getiriyor. Ailenizle bazı sorunlarınızı yeniden gözden geçirip, konuşarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Kiralama, taşınma ev, araba, eşya alım-satım gibi işlerinize hız verebilirsiniz. Ekonomik durumunuzu da gözden geçirebilirsiniz.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER; (21 Mayıs–21 Haziran) Dolunay, yakın çevre kardeşler, komşularla ilgili konulara hareketlilik getiriyor. Eğitim, seyahat ve ticareti faaliyetlerinizden farklı fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu dönem bir takım işleriniz için seyahate çıkmanız gerekebilir. Bazı sorunlarınızı ise iyi niyetli yaklaşımlarla çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ; (22 Haziran–22 Temmuz) Dolunay, finansal durumunuz, bütçeniz ve mal varlıklarınızla ilgili konuları gündeme getiriyor. Güvenliğinizi, konforunuzu artıracak ve bütçenizi genişletecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Biriken faturalarla ilgilenmeniz gerekebilirken planlanmamış harcamalardan kaçınmalısınız

 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN; (23 Temmuz–22 Ağustos) Dolunay, Burcunuzda gerçekleşirken, kişisel yaşantınıza hareketlilik getiriyor. hayatınızdaki karmaşıklıklara son verebilir, hedeflerinizi ve önceliklerinizi şekillendirebilirsiniz. Kendinizi benzersiz kılan nitelikleri keşfedebilir, kişisel  İmajınızda yapacağınız farklı değişimlerle çevrenizi etkileyebilirsiniz.

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK; (23 Ağustos–22 Eylül) Dolunay, ilgi alanlarınızı farklı yöne kaydırıyor. Sanat, müzik, terapi ve sosyal hizmet gibi konulara zaman ve enerjinizi harcayabilirsiniz. Bu dönem kendinizle ilgili hiç bilmediğiniz yanlarınızı keşfetmeye başlayabilir, hayal gücünüzü görselleştireceğiniz yaratıcı çalışmalar edinebilirsiniz.

 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ; ( 23Eylül–23 Ekim) Dolunay, sosyal hayatınızı hareketlendiriyor. Sosyal aktiviteler, organizasyonlar ve kolektif çalışmalarda daha aktif ve paylaşımcılığınız artıyor. Ön plana çıkabileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. geleceğinizle ilgili hayal ve umutlarınızı gözden geçirebilir, hayatınızla ilgili cesur planlar belirleyebilirsiniz.

 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP; (23Ekim–21 Kasım) Dolunay, iş ve kariyer hayatınıza hareketlilik getiriyor. İş, kariyer, yer değişimi, terfi, zam, ödül, emeklilik yada evlilik gibi durumlar söz konusu olabilir. Sosyal hayatınızı geliştirmek, finansal hedefler belirlemek ve sorunlarınıza farklı bir bakış açısıyla yeni çözümler üretebilirsiniz.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY; ( 22 Kasım–21 Aralık) Dolunay, macera, bilgi ve bakış açınızı genişletecek deneyimler getiriyor. Yaşam felsefenizi, inanç biçiminizi sorgulamak için ortam değişikliğine ihtiyaç duyabilir, seyahate çıkabilirsiniz. Yüksek eğitim dil öğrenmek, yeni bir kitaba başlamak, kariyer yada evlilik gibi gelişmeler söz konusu olabilir.

 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK; ( 22 Aralık–19 Ocak) Dolunay, finans ve ortak kaynaklarla alakalı konulara hareketlilik getiriyor. Emlak, miras, kredi, vergi, yatırım gibi konularda verimli ilerlemeler kaydedebilirsiniz. İş ve para stratejileri geliştirmeniz gereken koşullar oluşabilir. Eşiniz veya partnerinizle daha fazla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA; (20 Ocak–18 Şubat) Dolunay, Karşıt burcunuzda gerçekleşiyor. Romantik ortağınızla yakından ilgilenebilir, önemli kararlar alabilirsiniz. Bekârlar bu dönem bir şeylerin olmasını beklemek yerine sevdiğinizin peşinden gitmelisiniz. Zira eylemleriniz daha etkili olabilir. sosyal yaşamınızı güçlendirecek gelişmeler oluşabilir.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK; (19 Şubat–20 Mart) Dolunay,  günlük yaşam, iş düzeni, çalışma ortam ve şartlarınıza hareketlilik getiriyor. Günlük yaşamınız ve iş ortamınızda yeni düzenlemeler yapılabilir. Farklı fikir ve görüşleri sentezleyerek ortak bir proje yada göreve yoğunlaşabilirsiniz. Sağlık, temizlik ve düzen konularıyla ilgilenmeniz gerekebilir.