Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek Es TV’de katıldığı bir programda Es Es’te ilk yarının genel değerlendirmesi hakkında bilgi verdi.

Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek Es TV’de katıldığı bir programda Es Es’te ilk yarının genel değerlendirmesi hakkında bilgi verdi. Şimşek konuşmasında “Armayı yere düşürttürmeyeceğiz” dedi.

54 gün süren genel kurul sürecinin ardından,24 Temmuz’da Eskişehirspor Başkanı seçilen Mehmet Şimşek katıldığı programda 5 aylık başkanlık döneminde yaşananlardan, transfer tahtasına ve kulübün eski futbolcularının dosyalarına kadar birçok soruyu cevapladı.

-3 puanı yiyen tek kulüp biziz

Başkan Mehmet Şimşek, TFF'nin Eskişehir'e yaptığı denetlemeyi, diğer kulüplere uygulamadığını söyledi. Bu konuda şikayetçi olan Şimşek "-3 puanı yiyen tek kulüp biziz. Eskişehirspor dürüst. Biz borcumuzu söylüyoruz ve katakulli yapmadan TFF’ye başvurularımızı yapıyoruz. 1 ay önce Gekas, Akhisarspor ile başı belaya girdi. Ben bu yönetime imza vermem dedi. Ama ne hikmetse o kulüp, -3 puanı yemedi” ifadelerini kullandı.

U19 vardı öyle sahaya çıktık

Şimşek, göreve geldiklerinde birçok futbolcunun takımdan ayrıldığını belirtirken, "Biz boş bir takım aldık. Çünkü futbolcuların büyük kısmı başka kulüplerle anlaştı. Gittikleri takımlarda yedek oynamak yerine Eskişehirspor taraftarı önünde canla başla oynasalardı ama yapamadılar, yapmak istemediler. Bizim konuşabileceğimiz bir insan kalmamıştı kulüpte, biz ne yaptık en son kalanlardan bir tanesi Buğra, onu ikna ettik. U19 vardı öyle sahaya çıktık. Tecrübesizlerdi, bu çocukları hazırladık.

Anahtar Trabzonspor dosyası

Transfer tahtasının açılabilmesinin anahtarının Trabzonspor dosyası olduğunu kaydeden Şimşek “Trabzonspor halkı alacaklarının silineceğini sanıyor. Borcumuzu silin demiyoruz. Trabzonspor Başkanı aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanlığını yapıyor. Onun görevinden biri kulüpleri yaşatmak. Ahmet Ağaoğlu  görevini yapsın, kulübü yaşatsın istiyoruz. Bizi idare etsinler. Eskişehirspor  büyük camia. 2 yıl önce umut yoktu, ama transfer tahtası açıldı. Burası Eskişehirspor, ne olacağı belli olmaz. Belki bir babayiğit çıkabilir” dedi.

Hoca Türkiye’de büyük bir isim

Teknik Direktör Suat Kaya hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Şimşek “Suat hocaya biz görevimizi yaparız, sen sıkılıncaya kadar başımızın üstündesin dedik. Suat hoca Türkiye’de büyük bir isim. Hoca ve ekibi de transfer tahtası için  çalışıyor. En iyi Eskişehirsporlu gibi çalışıyor. Yönetici gibi çalışıyorlar’’diye konuştu.

Futbolcularımız için bir teklif yok

Futbolcular için kulübe gelen resmi bir teklifin olmağını belirten Şimşek, ‘‘Diğer kulüplerin scout ekiplerinin oyuncularımızı takip ettiğini biliyoruz, görüyoruz ama net bir şey yok” dedi. Buğra Çağlayan’ın Ocak ayında sözleşme uzatmak için söz verdiğini belirten Şimşek, “Buğra  bize “Ben bu kulübe para kazandırmadan gitmeyeceğim, Ocak’ta sözleşme imzalayacağım. Bizde söz namustur” dedi.

Kabus sürüyor Kabus sürüyor

Maçları izlemeye gelenler aynı

Maçlara ilginin azaldığını belirten Başkan Şimşek "Artık sadece 'Eskişehirspor sokakta oynasın kaldırımda destekleriz' diyen insanlar tribünlere geliyor. Sadece kemik kadro maçlara geliyor. Artık maçlara gelenleri tanıyabiliyorum. Kim hangi tribüne gidiyor bilir duruma geldim. Şehir dışında fark ettik ki Eskişehirspor'un ismi Eskişehir isminden daha büyük. İstanbul’da Eskişehirspor Futbol Okulu açacağız” şeklinde konuştu.

Günden güne çıta artırıyoruz

Eskişehirspor yönetimi olarak bugüne kadar 45 milyon liralık borç kapattıklarını belirten Şimşek” Eskişehirspor artık yönetilmesi cazip bir kulüp. İyi günlerin  geleceğine inanıyorum. Bize hastalığımızda geçmiş olsun demeyenin düğünümüzde yeri yok. Bize bir galibiyet lazım. Günden güne çıta artırıyoruz. Günde 2-3 kapı çalıyoruz. Kamp yeri ayarlamaya çalışıyoruz. Sponsor arıyoruz.”dedi.