Anıl Koçhan Es-Es ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtladı

Kolej havası var     Eskişehirspor’da Teknik As Başkan Anıl Koçhan Es TV de katıldığı bir programda göreve geldiği süreç boyunca yaşananlar hakkında bilgi verdi. Koçhan konuşmasında “Kolej havası var, güzel bir atmosfer yakaladık” dedi.54 gün süren genel kurul sürecinin ardından,24 Temmuz’da Eskişehirspor Teknik As Başkan seçilen Anıl Koçhan katıldığı programda yaşananları, merak edilenleri detaylı bir şekilde sorulan soruları izleyenlere cevapladı.  

SPOR 24.08.2021 - 15:14 24.08.2021 - 15:14

Zor bir süreçti   

Geçen sezon için değerlendirmelerde bulunan Koçhan “19 ay görev aldık zor bir süreçti sportif açıdan başarısız, ekonomik olarak başarılı bir yönetim sergiledik. Yeni yönetimde Başkan Mehmet Şimşek önderliğinde tekrar bütünleştiklerini” şeklinde konuşuldu.

Süper lig kalitesinde kamp geçiriyorlar  

Yeni sezonda takım kadrosu hakkında konuşmalarına devam eden Koçhan “Ben gençlere güveniyorum ve takımdan çok umutluyum, heyecan var umarım sahaya yansır, iyi başlarsak iyi sonuçlar alacağımızı ümit ediyorum” dedi.

Cem hoca çok ümitli   

Eskişehirspor Teknik Direktörü Cem Karaca hakkında” Cem Hoca çok ümitli, bize de ümit aşılıyor. Teknik ekibin bize söyledikleri bu takımın diğer takımlara göre daha çok mücadele edeceklerini, koşan, hevesli, arzulu birtakım olduklarını” ifadelerini kullandı.

Eren ve Bartu göze batıyordu   

Hocaların raporları doğrultusunda, hiçbir yönetici etkisi altında kalmadan, alt yapıdan A Takıma profesyonel sözleşme yapmak için oyuncular hakkında konuşan Teknik As Başkan “Eren ve Bartu çok göze çarpıyordu kamptan sonra da diğerleri için karar verecekler” dedi.

Erdal ek süre, Melih yüksek ücret istedi, Furkan zor 

Kulüple sözleşmesi biten Erdal Akdari, Melih Ağa ve Furkan Balaban'ın son durumu hakkındaki soruya cevap veren Teknik Asbaşkanı Yardımcısı Koçhan, “Erdal Akderi’ye son bir teklif yaptık. Almanya’da olduğu ekstra bir süre verdik. Furkan Balaban’ın durumu ise 1-2 güne netleşir. Bolu kampına katılırsa katılır. Son kararını vermesini bekliyoruz. Melih Ağa ile de görüşmeler sürüyor. Melih ile maalesef maddi konuda anlaşamıyoruz. Kendisi çok yüksek miktarlar istiyor. Biz paraları dosya kapatmak için harcayacağız. Onun beklentisini karşılayamayız" dedi. 

2. Lig'de Passolig kullanan ilk takım olacağız

Passolig ile yaşanan problemle ilgili de konuşan Anıl Koçhan, "Passolig ile yüzde 99 devam edeceğiz. TFF 2. Lig’de Passolig kullanan tek takım olabiliriz. Söz konusu bankaya geçmişten gelen bir borcumuz var. Bununla ilgili bir bağlayıcılık var. Avukatlarımız hala çalışıyor ama olumsuz sonuç elde edeceğiz gibi" ifadelerini kullandı. 

Futbolcu değerini bulduğu zaman sattık

Klübün geçmiş dönemdeki borçları nedeniyle geçen sezon satılan oyuncular ve fifa dosyaları hakkında konuşan Koçhan “Uğurcan’ın satılması kulübün önünü açtı, futbolcu değerini bulduğu zaman sattık 1 dakika oynamamış Tanase’ ye 420bin Euro borç var Marko Milinkoviç ve Boffin in alacakları var hapsinle irtibat içindeyiz” dedi.

Sponsorluk ve localar hakkında

Son olarak sponsorluk ve loca satışları hakkında konuşan Teknik As Başkan “Eti ailesiyle görüşmemiz oldu onlara buradan çok teşekkür ederiz umarım diğerleri de el uzatacaktır, takımın önüne sponsorluk görüşmelerimiz sürüyor, şehir dışından görüşmelerimiz var locaların hepsinin tükeneceğine eminim” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.