AÜ Açıköğretim Sistemi, açık ve uzaktan öğrenme alanında dünyada söz sahibi olan Asya Açık Üniversiteler Birliği üyeliğine kabul edildi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, açık ve uzaktan öğrenme alanında dünyada söz sahibi olan Asya Açık Üniversiteler Birliği (Asian Association of Open Universities-AAOU) üyeliğine kabul edildi.

anadolu-üniversitesi-asya-birliği

Açıköğretim Sisteminin kuruluşunun 40. yılını kutlayan Anadolu Üniversitesi, uluslararası alanda önemli bir açılıma daha imza attı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, açık ve uzaktan öğrenme alanında dünyada söz sahibi olan Asya Açık Üniversiteler Birliği (Asian Association of Open Universities - AAOU) üyeliğine kabul edildi. AAOU Genel Sekreteri Dr. Rahmat Budiman imzalı olarak gönderilen üyelik kabul mektubunda Anadolu Üniversitesinin tam üye olarak kabul edilmesinden büyük memnuniyet duyulduğu belirtildi.

Anadolu Üniversitesi tam üyelik statüsünü elde ederek bugünden itibaren; AAOU’nun ortak proje çağrılarına katılmak, yönetiminde söz sahibi olmak, düzenlenen konferanslara ev sahipliği yapmak, üye kurumlar ile ortak çalışmalar yürütmek gibi bir dizi olanaktan yararlanabilecek.

Gözden kaçırmayın

Sanayinin liderleri açıklandı Sanayinin liderleri açıklandı

AAOU tam üyesi olan ilk Türk Üniversitesi Anadolu Üniversitesi oldu
1987’de kurulan Asya Açık Üniversiteler Birliği, Asya kıtasında açık ve uzaktan eğitimin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunuyor. Asya’da açık ve uzaktan öğretim yapan birçok üniversite AAOU üyesi kurumların çalışanları için değişim programı olanakları sunuyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nden şimdiye kadar 10 öğretim elemanı bu olanaktan faydalanmıştı. Bundan önceki süreçte AAOU’nun ortak üyesi durumunda olan Anadolu Üniversitesi, böylelikle bu birliğe tam üye olan ilk Türk üniversitesi olma unvanını da elde etmiş oldu.