Şehir Tiyatroları, acil tıp çalışanlarını “İki Bekâr” adlı tiyatro oyunlarına davet ederek, 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü’nü birlikte kutladı. 

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Eskişehir’de görev yapan acil tıp çalışanlarını “İki Bekâr” adlı tiyatro oyunlarına davet ederek, 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü’nü sağlık çalışanları ile birlikte kutladı. 

acil tıp çalışanları tiyatro oyunu 2

Gaz lambaları yeniden moda oldu Gaz lambaları yeniden moda oldu

Tüm dünyada Paramedikler Günü olarak kutlanan 22 Aralık’ta, Eskişehir’de görev yapan sağlık çalışanları, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Eskişehir İl Başkanlığı aracılığı ile Şehir Tiyatrolarının davetlisi olarak “İki Bekâr oyununda bir araya geldiler. ABD’li komedi yazarı Sam Bobrick imzasını taşıyan ve Ekin Tunçay Turan’ın Türkçeye çevirdiği ‘İki Bekâr’ adlı oyunun yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu sanatçısı Mete Ayhan gerçekleştirdi. Oyunda Şehir Tiyatrolarının değerli oyuncuları Burcu Tutkun Turan ve Mustafa Kılıkçı rol alıyorlar.  Oyunu büyük bir keyifle ile izleyen 112 çalışanları, acil tıp teknisyenleri ve henüz eğitimlerini sürdüren paramedik öğrencileri, oyun sonunda beğenilerini dile getirerek Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarına tebrik ve teşekkürlerini ilettiler.