HABER BEKLENİYOR

Eskişehirspor yönetimi TFF’den çıkacak habere göre yeni sezon planlaması yapacak. Ancak yönetimin her şekilde nakit ihtiyacı bulunuyor. Hem mevcut kadroyu korumak hem de futbolcuların ödemelerini gerçekleştirebilmek adına Başkan Koca ve ekibi sponsorluk görüşmelerine de devam ediyor. Eskişehirspor camiası ise TFF’den çıkacak müjdeli haberi bekliyor.

SICAK PARA LAZIM

Kırmızı Siyahlıların TFF’den çıkacak düşmenin kaldırılması konusu onaylanırsa gelecek sezonda da 3.Ligde yer almaya devam edecek. Ancak bu sezon yapılan 20 transferler içerisinde kadroda tutulmak istenen oyunculara ödeme yapılması gerekiyor. Şuan mevcut kadroda bulunan oyunculara 3 buçuk 4 milyona yakın ödeme yapılması bekleniyor. Eskişehirspor eğer ki 3.Ligde yer almaya devam ederse yeni sezonda da transferi kapalı olacak.

AMATÖRDE AÇIK

TFF tarafından düşme kaldırılmaz ise tarihinde ilk ke amatör kümede mücadele edecek olan Eskişehirspor Bölgesel Amatör Ligde transfer tahtası açık olacak. Bu konuda da Eskişehirspor yönetimine sıcak para gerekiyor. Kırmızı Siyahlı yönetim takım amatöre düşerse öncelikle mevcut kadroda ki oyuncuları elinde tutmaya çalışacak. Kalan oyuncuların yanına ise anlaşma sağlanacak olan yeni Teknik ekip tarından talep edilen bölgelere transfer yapılacak.