71 Evler Mahallesi’nde Pazarcılar Odası’nın engellemelerine rağmen kurulan pazar yerinde açılan pazar tezgâhı sayısı da pazar alışverişi için gelen vatandaşların ilgisi de giderek artıyor.

Eskişehir'de sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti (VİDEO HABER) Eskişehir'de sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti (VİDEO HABER)

Odunpazarı ilçesinin en kalabalık mahallelerinden birisi olan 71 Evler mahallesinde vatandaşların talebi doğrultusunda Odunpazarı Belediye Meclisi pazar yeri kurulması kararı almıştı. Pazar yerlerinin kura ile belirlenmesine rağmen, Pazarcılar Odası mahalleye pazar kurulmasına engel olmaya çalıştı. Pazarcılar Odası’nın tüm engelleme çabalarına rağmen 71 Evler mahallesinde açılan pazar tezgâhı sayısı da pazar alışverişi için gelen vatandaşların ilgisi de giderek artıyor. Pazarcı esnafı da 71 Evler mahallesinde kurulan pazardan memnun olduklarını ifade ederek, halka hizmet için çaba gösterdiklerini söyledi. Odunpazarı Belediyesi de tezgâh açan pazarcı esnafına destek amacı ile 71 Evler mahallesinde kurulan pazar yerinde şapka, pilav ve ayran dağıttı. Pazar yerinde düzenlenen pilav ikramına, vatandaşlar ve pazar esnafı büyük ilgi gösterdi.