İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce hazırlanan “Boş Tarlalarda Meyve Bereketi” Projesi’nin bir ayağı olarak Mihalıççık’ta 7 bin 260 adet kiraz fidanının dikildi.

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce hazırlanan “Boş Tarlalarda Meyve Bereketi” Projesi’nin bir ayağı olarak Mihalıççık’ta 7 bin 260 adet kiraz fidanının dikimi yapıldı.

Mihalıççık Merkez Ömerköy Mahallesinde gerçekleştirilen törene Mihalıççık Kaymakamı Onur Aykaç, İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İl Müdür Yardımcısı Murat Eren, Siyasi Parti İlçe Temsilcisi, Şube Müdürleri, Mihalıççık İlçe Müdürü ve teknik personel ile çiftçiler katıldı

 İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş törenin açılışında yaptığı konuşmada, “Proje kapsamında toplamda 3 İlçemiz için yaklaşık maliyeti 500 bin lira olan aşılı bodur kiraz fidanlarını yüzde 75’i Tarım ve Orman Bakanlığımız, yüzde 25'i de çiftçimiz katkılı temin ettik.  Bugün Mihalıççık ilçemizde toplam da 121 dekar alanda 7bin 260 adet fidanın teslimatını yaparak ardından hep birlikte fidanların dikimini gerçekleştireceğiz. Arazilerimizi değerlendirmek maksadıyla gelecek yıl bize, bu projemiz için daha çok vatandaşımızın, daha çok çiftçimizin başvurmasını temenni ediyorum”  diye konuştu.

Biruni Üniversitesi 6 Öğretim Elemanı alıyor Biruni Üniversitesi 6 Öğretim Elemanı alıyor

Protokol konuşmalarının ardından aşılı bodur kiraz fidanlarının çiftçilere dağıtılarak araziye dikiminin gerçekleştirilmesiyle tören sona erdi.