30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96'ncı yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, kentteki bir otelde resepsiyon verdi.

Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak davetlileri kapıda karşıladı. Resepsiyon davetine; Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, vali yardımcıları, askeri erkân, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri, şehit aileleri ve gaziler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, iş adamları ve milli sporcular katıldı.

Denetimde yakalanan 36 şüpheli tutuklandı Denetimde yakalanan 36 şüpheli tutuklandı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katılan konuklarına teşekkürlerini ileten Vali Çakacak, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu özel gecede davetimize icabet edip, zaferimizin coşkusuna ortak olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, saygıyla selamlıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu zaferi, gurur ve coşku ile yaşamamızı sağlayan Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’mızın isimsiz kahramanlarını ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. 26 Ağustos 1922’de başlatılan Büyük Taarruz ile işgalci güçler 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da bozguna uğratılmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruluşunun temeli böylece atılmıştır. Bu görkemli zaferle Anadolu’nun, kıyamete dek Türk yurdu olacağı tüm dünyaya ilân ve ispat edilmiştir. Nasıl ki o dönemlerde vatanımız üzerinde kirli emelleri olanlar varsa, şimdilerde de ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen hain odaklar ve onların kirli maşaları hâlâ var" dedi. Konuşmasının ardından Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Garnizon Komutanı Hv. Org. Gülan ve Milletvekili Günay, 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına yapılan pastayı kestikten sonra davete gelen tüm konuklarla tek tek ilgilenip herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik etti.