Eskişehirspor evinde oynadığı Edirnespor karşısında kazanmak için elinden geleni yaptı ancak yine mağlup olmaktan kurtulamadı. İyi mücadele, bulunan net fırsatlar ancak sonuç yine hüsran oldu. Özellikle maçın hakemi geceye damgasını vurdu. 

Eskişehirspor yine mağlup Eskişehirspor yine mağlup

GERİDE GİRDİK 

Eskişehirspor yeni teknik direktörü Emre Özbayer ile çıktığı ilk karşılaşmadan da yenilgi ile ayrıldı. İstediği sonucu alabilmek için 90 dakika boyunca rakip kalede baskı kuran ve pozisyonlar bulan Eskişehirspor ne yazık ki galibiyete uzanamadı. Maçın 15.dakikasında geriye düşen Es Es, 37.dakikada Ömer Faruk ile eşitliği sağladı. 39.dakikada ise hakemin anlamsızca verdiği penaltı golüyle Es Es soyunma odasına 2-1 geride girdi. 

İSTEDİK AMA OLMADI 

Maçın ikinci yarısında da istekli ve arzulu bir oyun oynayan Eskişehirspor net pozisyonlar yakaladı. Bu pozisyonları değerlendiremeyen Eskişehirspor’un bir de penaltısı verilmedi. Maçın hakemi karşılaşmanın önüne geçti. Gol yollarında bir çok pozisyon bulmasına rağmen etkisiz kalan Eskişehirspor 90.dakikada kalesinde 1 gol daha gördü ve sahadan 3-1’lik skorla mağlup ayrıldı. Eskişehirspor 6.haftada da galibiyet alamadı.