Tüm kitapları hakkında bilgi veren Yiğittepe, son kitabı İdam İpinden Tasma adlı kitabında 1980 darbesinde yaşananlara dikkat çektiğini aktardı. ‘Zarı Kalbinde Olmayanlar’ kitabım psikolojik gerilim ve çok ağır bir kitaptır. Herkesin okuyabileceği, yüzleşebileceği bir kitap değildir. ‘Aslında Olan’ kitabım Reşadiye sokakta esnaflık yapan bir baharatçının normal olmayan hikayesini anlattım.  İdam İpinden Tasma kitabım bir dönem romanı, kurgusu 1984 ve 1980 darbesi arasında yaşayan göz ardı edilmiş, ön plana çıkmayan altı karakterlerin yaşam ve mücadelesini aynı zamanda bir örümcek ağı gibi kaderin onlara tatlı acı sunduğu oyunlar ve sürprizleri birbirlerine rast gelişini kaleme aldım. Fiyatı konusunda eleştiriler var. Fakat bu eleştiriler tüm kitap piyasasına tepki niteliğinde, yazarlar kitaplarının fiyatlarına karar veremiyorlar. Yayınevimin 800 sayfalık bir roman için belirttiği fiyatın uygun olduğunu düşünüyor, burada bana laf düşünmüyor maalesef” diye konuştu.

Bulut Yiğittepe

‘KİTABIM DİZİ YA DA FİLM OLSUN İSTERİM’

 Yazarlık alanındaki hedeflerini anlatan Yiğittepe, okurlarına tavsiyelerde de bulundu. Yiğitepe, “Aslında yapmak istediğimi başarmış olduğumu düşünüyorum. Çünkü genel olarak dönüşlerin birçoğu ‘Bu kitap film ya da dizi olursa muhteşem olur’ şeklinde bu da benim hayallerimden birisidir. Umarım bir gün ekranlarda izlemek nasip olur. Sadece bir türe bağlı kalmayıp ayırt etmeden her tür kitabı okumalarını söylemek isterim. İdam İpinden Tasma romanımda bulacakları birçok şey var. Ama asıl bulacakları şey yaşadığımız alanlarda görünmeyen hayatlarını merak etmeyeceğimiz, insanların acılarına yaşadıklarına ve mutluluklarına şahit olacakları bir roman. Ruhlarını dinlendirmeleri için sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmelerini ve bu çizgilerinden sapmamaları söylemek istiyorum. Yeni bir öykü kitabı bitirdim. İçerisinde 11 kısa öykü var. Bunlar hayatın içinden yürek burkan can yakan öyküler. Çok yakında raflarda göreceğiz. Son olarak yinelemek isterim. Yazarlıkla ilgili hedefim yazdıklarımın televizyona aktarılmasıdır” şeklinde konuştu.

BULUT YİĞİTTEPE KİMDİR?

1991’de Eskişehir, Sivrihisar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda, lise öğrenimini ise Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Makine Teknolojisi Bilgisayarlı Programlama (CNC) bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Makine Teknolojisi ön lisans bölümünü maddi sıkıntılardan dolayı yarıda bıraktı. Tunceli Pülümür’de vatani görevini tamamladı. 3 kitap yayımlayan Yiğitepe ‘Zarı Kalbinde Olmayanlar, Aslında Olan, İdam İpinden Tasma’ kitaplarının yazarıdır.

Editör: Milli İrade