Ümit Özdağ’ın konuşması öncesinde Anadolu Bacıları tiyatro ekibi ,tiyatro oyunu sergiledi. Ardından Zafer Partisi İl Başkanı Bayram Bingöl, Zafer Partisi Büyükşehir Belediye Başkanı Oğuz Beki, Zafer Partisi Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale Kocaeli Kütahya, Konya Büyükşehir adayları da birer konuşma yaptı. Zafer Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oğuz Beki, yaptığı konuşmada özellikle gençlere hitap etti. Beki, “Öğrencilerimizi asla unutmadık. Biliyorum bu neredeyse imkânsız koşulda okumak gerçekten çok zor bir sorumluluk. Ancak unutmayın ülkemizin geleceği sizlersiniz. Asla ülkemizi kalkındıracak fikirlerinizin yeşerdiği eğitim ortamınızdan uzaklaşmayın. Büyükşehir belediye başkanınız olarak tüm gücümle sizlerin yanında olacağıma söz veriyorum. Ulaşıma gıdaya ve barınmaya yönelik projelerimizle hayatınızı bilimsel çalışmalarınızı tamamlamanız ve geliştirmeniz için kolaylaştıracağız. Siz yeter ki ülkemizi kalkındırmak için kendinizi geliştirin. Bilmenizi isterim ki güçlü bir Türkiye güzide şehri Eskişehir halkıyla belediyesiyle sizleri bağrına basacak ve sahip çıkacaktır. Buna inanın. Gençlerimiz, evet zor bir seçime giriyoruz. Yolumuz uzun. Bugün burada bu heyecanlı ve güçlü Türk çocuklarına karşı konuşmak gerçekten büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Bilin ki tüm kadromuzla bu sorumluluğun sonuna kadar bilincindeyiz. Bu seçim kendi kaderimizi tayin edeceğim seçim. Hadi Şimdi kalan 28 günde onlara Eskişehir’i de yanan zafer meşalesinin gücünü gösterelim” dedi.

‘30,5 MİLYON İNSAN YARDIM ALIYOR’

Yaptığı konuşmada Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacı ve mülteci soruna dikkat çekerken diğer bir yandan da iktidara ekonomi konusunda sert eleştirilerde bulundu. Özdağ, “Ülkemize yönelik her geçen gün artarak, yükselerek gerçekleşen sessiz işgale karşı 13 milyon sığınmacı ve kaçağın istilasına karşı bu istilayı mümkün kılan AK Parti politikalarına karşı diren tek parti olan Zafer Partisi adına sizleri selamlıyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek partisi Zafer Partisi adına sizleri selamlıyorum” dedi.  İktidarı ekonomi konusunda eleştiren Özdağ Türk halkının açlıkla boğuştuğunu kaydetti. Özdağ, “Erdoğan itibardan tasarruf olmaz diyerek saraylar yapmaya her gün milyonlarca lira harcamaya, 10 tane özel jet uçağıyla dolaşmaya devam ederken Türk halkı açlıkla boğuşuyor. Türk halkının açlıkla boğuştuğunun en büyük kanıtı 2022 sonu itibarıyla 30 buçuk milyon insanın sosyal yardım almak zorunda kalmasıyla ispatlanıyor. Bazılarının çift sosyal yardım aldığını düşünürsek, en az 29 milyon insan bu ülkede sosyal yardım almadan yaşayamıyor. Ekmek 9 lira simit 10 lira, bir kilogram et 700 lira olmuşken sarayda ejder meyveleri yenmeye devam ediliyor ve aylarca et yiyemeyen insanlarımız var. Et yiyemeyenlerin büyük bir bölümü bir kilogram ete ulaşabilmek için uzun uzun sıralara girip beklemek zorunda kalıyorlar” sözlerini kaydetti.

‘TÜRK HALKI SOYGUNA DUR DİYOR’

Türkiye’de mültecilerden dolayı barınma sorunu yaşandığına vurgu yapan Özdağ, emeklilerin de geçim sıkıntılarını dile getirdi. Özdağ, “Barınma sorunu patlıyor. 13 milyon sığınmacı ve kaçağı bu ülkeye doldurdular. Kiralar patladı. Yapancılara ev satışı gerçekleştirdiler. Ev fiyatları kontrol dışına çıktı. Bu kira fiyatları artık memurların karşılayabileceği sınırları çoktan aştı. Hiçbir memur büyük bir şehirde yaşamak istemiyor. Eskiden insanlar ev almak için para biriktirirlerdi. Artık bu hayal oldu. Eskiden emekli memur işçi emekli olduğu zaman ikramiyesi ile ev alır, kira ödemeden kendi evinde yaşardı. Şimdi artık bu mümkün değil.  Emekli dul yetimler 7 bin 500 lira para alıyor. Hayatta kimseniz yok. Size 7 bin 500 lira veriliyor. Bununla da yaşa deniliyor. Emeklilere bayram harçlığı veriyor. Sen bu insanları çocuk mu sanıyorsun yanında şeker de verseydin harçlık bizim kültürümüzde çocuklara verilir bu insanlar harçlık istemiyor. Bu insanlar haklarını Türkiye’ye yaptıkları hizmetin karşılığını istiyorlar. 2008 düzenlemesini ortadan kaldıracağız. Türkiye’nin kalkınma hızından da almış olduğu payı eskiden olduğu gibi yüzde 100’e çıkartacağız. Böyle söyleyince bütçede para yok dediler Erdoğan ve muhalefet. Suriyelilere gelince var, Türklere gelince mi yok. Suriyelilere para bol, Türk’ün emeklisine Türk’ün öğrencisine Türk’ün esnafına yok. Türk halkı mağdurdur, Türk halkı mazlumdur. Türk halkı soyguna dur diyor.  Çok geç olmadan ülkemizi geri alalım. Bu seçimlerde Zafer Partisi’ne verilen her oy, Türkiye’nin işgaline karşı yükseltilmiş bir ses olacak. Hepinizi bu işgali durmaya davet ediyorum. Hepinizi saray rejimine son vermek, milli üniter laik hukuk devletini yeniden kurmak için Zafer Partisi’ne oy vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.