Eskişehir’in CHP’li merkez belediyeleri rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında halkı yakından ilgilendiren çok önemli ve yararlı projelere de imza atıyorlar.

Bunlardan biri de Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın önem verdiği Erken Çocukluk Eğitim Merkezi.

Yardımsever Canan Şeker’in bağışlarıyla Fatih Mahallesi’nde yapımına başlanılan Merkez, özellikle 2 yaş sonrası çocukların eğitimiyle ilgilenecek.  

Ataç büyük önem verdiği bu proje için bu yaş grubu çocukların eğitim anlamında çok iyi değerlendirmesine vurgu yapıyor.

 

***

 

Ataç, “Hayata başlangıç dönemlerinde çocukların algıları o kadar yüksek ki vereceğiniz önemli bilgiler, geleceğe yönelik büyük bir yatırımdır. Bu merkezin yapımı için özellikle Fatih Mahallesi’ni seçtik. Çünkü hem bu mahallemizdeki hem de civar mahallelerdeki çocuklarımızın en iyi şekilde hizmet almasını amaçlıyoruz. Tepebaşı Belediyesi, tüm katmanları düşünerek yatırımlarını sürdürüyor. Özellikle çalışan anneler, işe giderken çocuklarını bu merkezimize bırakıp gidecekler. Çocuklarının en iyi şekilde bakılacağından emin olan ebeveynlerin gözleri arkalarında kalmayacak” diyor.

 

***

Çalışan insanların özellikle de çalışan annelerin en önemli ihtiyaçlarından biri çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri bu tür merkezler ve kreşler.

CHP’li belediyeler de bu konuda önem veriyor.

Yaptıkları en yararlı projelerin başında geliyor.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da ikinci dönem seçim vaatlerinin başına kreşleri almıştı.

Büyükşehir’de bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyor.

Bu tür projelerin geliştirilmesinde belediyelerin yanı sıra hayırseverlerin de katkısı büyük.

 

***

Bu konuda da Ataç, şunları söylüyor.

“Merkezimizin bağışçısı olan Canan Şeker hanımefendiye de teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Kendisi şehir dışında olduğu için bu incelememize katılamadı. Döndüğünde onunla birlikte de burayı ziyaret edeceğiz. Çünkü verdiği bağışla nelerin yapıldığını görmesi çok önemli. Canan hanım gibi hayırsever insanların bağışlarını bekliyoruz. Tepebaşı Belediyesi şehir dışından dahi bağışlar alıyor. Yani güvenilirliği, ünü şehir dışından dahi takdir ediliyor. Eskişehirli değerli vatandaşlarımızdan da, özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz adına bağış yapmalarını rica ediyorum. Tepebaşı Belediyesi’nin o bağışları en iyi şekilde değerlendireceğinden kimsenin şüphesi olmasın.”

Pandemi sürecinde vatandaşın belediyelere yaptıkları bağış ve katkılara el konulduğunu ve bu bağışların engellenmek istediği durumları da gördük.

Yapılan işlerin yararlı olduğunu gören hayırseverler bağışlarına devam ediyor.