YILLARDIR KADERİNE TERKEDİLDİ

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor’un düştüğünü kabul eden Diri, “Eskişehirspor’umuz yıllardır kaderine terkedilmiş bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor. Hep hatalarla dolu senelerimiz geçti. Bataklığa batmıştık. Çırpındıkça daha da batıyorduk. Daha sonra gelen yönetimler yola iyi niyetle çıkmış olsa da yolda nedense farklı hedeflere sapmalar sonucu bir türlü istenilen toparlanmayı sağlayamadık.

170 MİLYON ÖDEMELİYİZ

Kulübümüzün 320 milyon borcu bulunmaktadır. Ve bu borcun yaklaşık 170 milyonluk kısmı futbol ailesi dediğimiz futbolcu menajeri teknik ekip gibi olan insanlara borcumuz bu kulübün belini büken borçtur. Bu 170 milyonluk borçtan kurtulmadan kulübün kurtulması mümkün değildir. Zira küme düşürme puan silme transfer yasağı gibi kulübün yaşamasının önünü tıkayan bütün yasaklar bu 170 milyonluk kısım yüzündendir. Yıllardır bu borç bitmeden bir şey yapılamayacağını hep dile getirdik. Zaten son yıllarda gelen taraftar bazlı yönetimlerin en asli görevi de bu borcu en az miktarlara düşürtüp kapatmak yada kapattırmaktı. Ve bu uğurda bir çok kampanya yapıldı ve hiçbiri tutmadı. İnsanların çoğu inanmadı. Haklılarda çünkü bu camiada Eskişehirspor’a verilen paranın dipsiz kuyu olduğunu herkes kabullenmişti ve buraya verilen paranın çöpe atıldığını düşüyordu. Haklılar da bizce de bu şartlarda verilen her kuruş çöpe atılan paradır.

TRANSFERİ AÇMAK FAYDA ETMEZ

Şimdi de kongre kararı alan Yönetim kurulunun transferi açmak için çaba sarf ettiğini biliyoruz. Ancak bu puan durumuyla transferi açmanın hiçbir faydası olmayacağını artık herkesin kabullenmesi gerekir. Popülariteye kapılmadan içinde bulunduğumuz durumu iyi anlayarak hareket etmeliyiz. Transfer açılması halinde Daha fazla dosya eklenecek ve şu anki maddi yetersizliklerden dolayı üst düzey oyuncular zaten alınamayacaktır. Zaten transfer açılması için imza veren bazı arkadaşlarımıza da gel oyna teklifi yaparak bu kulübü yaşatmamız mümkün değildir. Eğer transfer açılır ve transfer yapılır ve üzerine ligde kalınamazsa daha da sıkıntı olacaktır. Daha fazla borçla amatöre düşmüş durumda olacağız.

VALİ BEYİN EL ATMASI LAZIM

Amatöre düştükten sonra da diyelim ki yeniden çıktık 3. Lige bir bakarız 320 milyon borç 350 milyon olmuş! Nasıl yapılır kim gelirse gelsin bunun altından kalkamaz. O yüzden bu kulübün artık büyük ölçüde düştüğünü herkesin görmesi kabullenmesi lazım. Ve keşke dememek için bir an önce tüm alacaklı futbol ailesinden transfer açılması için imza değil. Borcunun kaça kapanacağını öğrenmemiz gerekmektedir. Bedava şov yapmaya bu şehrin umutlarını daha fazla kimsenin sömürmesine gerek yok. Bu 170 milyonluk borç bitmeden Eskişehirspor özgür kalamaz. Bu kulübün yeniden özgürlüğüne kavuşması için acilen vali beyin duruma el atması ve bu borçlularla iletişime geçip kulübün kapanmak üzere olduğunu samimi bir şekilde anlatması gerekmektedir.

HATALAR ZİNCİRİ

Zira kulüp içinde maalesef bunu yapan yok. Mevcut yönetimin sezon başından beri bu yönde ilerlemesi gerekirken farklı şeyler üzerine heyecanlanıp maalesef bu yönde hareket etmemeleri bu süreci daha da zora soktu. Hatalarla başlayan süreç hatalarla devam etti. Artık bu sürecin sonuna geldik ve bu kulübün dipsiz kuyu olmadığını tüm şehre göstermemiz lazım. Futbol ailesiyle pazarlık yaparak bu borcu kapatmak için önümüzde net bir rakam çıkarıp bu borcu kapatmak için şehri bir araya getirmeye çalışalım.

BÜYÜK İHTİMALLE DÜŞTÜK

Şu an dosyaların kaça kapanacağı yönünde hareket etmek gerekir. Takım büyük ihtimalle düştü. Bu şartlarda Transferi açmak Eskişehirspor için kurtuluş değil daha da büyük sorunların başlangıcıdır. Eskişehir halkı ve Eskişehirspor taraftarı kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Bu kulübe kötülük yapanların durumu ortadadır. Gelin Eskişehirsporun özgürlüğü için hep birlikte mücadele edelim. Yeni sorunlar yaratmak için değil. Sorunları ortadan kaldırmak için uğraşalım. Aksi halde kulübün yaşaması mümkün değildir” dedi.