İlgi yoğun oldu

Eskişehir Dede Kokut Parkı’na yapılan açılış törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan, Şube Müdürleri, Antrenörler, sporcular ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış törenine ilgi yoğun oldu. İl Müdürü Osman Ercan, “2024 yılı yaz spor okullarımızın sağlık mutluluk ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum” dedi. 

Sporla tanıştıracağız

Gençlik ve Spor İl Müdürü Osman Ercan açılış töreninde yaptığı konuşmada “Bakanlığımız bünyesinde her yaz döneminde açtığımız yaz spor okulları kurumumuzun vazgeçilmezi ve kıymetli uygulamalarından birisidir. Bu uygulama ile her yaz binlerce çocuğumuza ve gencimizi sporla tanıştırıp onların hayatında sağlık bakımında bir pencere sunuyoruz” diye konuştu.  

Hayatımıza sporu yerleştirmeliyiz

İl Müdürü Ercan, “ Siz ailelerin desteğini de her zaman yanımızda hissettik. Sizlerin bu fedakarlığı olmazsa bizim yaptığımız çalışmalarında anlamı kalmaz. Yarının teminatı çocuklarımıza hobi olarak yapacak bir spora teşvik etmezsek, yaş ilerledikçe imkansız hale gelir. Günümüzün hastalıklarından çocuklarımızı korumak ve sağlıklı bir yaşam için geleceği için hayatımıza sporu yerleştirmek zorundayız” şeklinde konuştu. 
 

Editör: Akif Fındık