Türkiye Terziler, Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkârları Federasyonu Genel Başkanı Ali Sefa Şen, Deprem bölgesinden kentte göç eden depremzede esnaflara, ticaret yapabilmeleri her konuda yardımcı olduklarını söyledi.

TÜBİTAK lise proje yarışması değerlendirmelerinde Eskişehir, bölgesinde ilk sırada TÜBİTAK lise proje yarışması değerlendirmelerinde Eskişehir, bölgesinde ilk sırada

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremler nedeniyle depremlerin etkilediği illerdeki esnaf ve sanatkârın diğer illere göç ettiklerini ifade Şen, deprem nedeniyle Eskişehir’e de gelen esnaf ve sanatkârın olduğunu dile getirdi. Şen, “Şehrimize gelip ticaret yapmaya çalışan arkadaşlarımıza tabii ki yardımcı olmaya çalışıyoruz. Deprem bölgelerinden kente gelen arkadaşlarımızı belli bir müddet misafir ettikten sonra, kendi bulundukları, yaşadıkları bölgede, ticaretlerine devam ederlerse, bölge eski düzenine dönebilir” diye konuştu. Deprem bölgesinden gelip şehirde ticaret yapıp hayatlarını idame ettirmek isteyen esnafa, dükkan bulmaları konusunda ve ticaretlerini yapmalarını için yardımcı olduklarını dile getiren Şen, gerekli yardımları yaptıklarını ifade etti. Şen, “Asıl olan deprem bölgesindeki vatandaşlar için devletimizin yapacaklarıdır. Devletimiz, depremzede vatandaşlarının yaşadıkları yerde ticaretini yapması için ve eski düzene dönmesi için yardımcı olacaktır. Bize müracaat edenlere her konuda yardımcı oluyoruz” dedi.