CANIMIZ ÇOK SIKKIN
İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu yaptığı konuşmada “Eskişehirspor an itibari ile amatöre düşmüş durumda. Profesyonel liglere veda etti. Bölgesel Amatör Ligde Demirsporumuz var, Kütahya takımları, Emirdağ var onlarla oynayacağız. Kurulduğumuz yıldan bugüne en kötü durumunda kulüp. Şuan 350-400 Milyon borç var ve amatöre düşmüş bir takım. Ben ve Eskişehirspor sevdalılarının bu duruma düşmesinden dolayı canı çok sıkkın.

nebi-bey-eskişehirspor2-2

OTURUP BİR DÜŞÜNÜN
En son Eskişehirspor benim başkanlığımda 14 yıl önce çıktı. Süper Lige borçsuz çıkarttık. O günden bugüne Eskişehirspor’un tek başarısı Halil Ünal döneminde Avrupa’da oynadık. O dönemden bugüne her yıl düşmeye başladık. Biz UEFA maçlarından sonra geriye düşmeye başladık. Bugün başkan ve yöneticiler, Eskişehirspor camiası şunu soruyor. Niye Eskişehirli iş adamları, sanayicileri, vekilleri, neden Belediyeleri destek vermiyor diye soruyorlar. Neden destek vermiyor bu insanlar soranların oturup düşünmesi lazım.

ALKIŞLARIM
Yönetim çok iyi işler yaptı da mı insanlar destek olacak. Her yıl herkes bir destek veriyor ama bu destekler buharlaşıyor. Kurumsallaşmayı yapamadığımız için, yanlış yönetimler, yanlış transferler, yanlış hocalar bizi bu noktaya getirdi. Acaba neden destek verilmiyor. Geçen sene devre arasında Sayın Valimiz bugünde ayrılıyor sanırım Eskişehir’den. Vali bey ile Eski Akparti il Başkanı ile kronikleşmiş Trabzonspor dosyasını kapattılar. Bu kulübe kim destek oluyorlarsa ben o insanları alkışlarım.

DESTEKLER BUHARLAŞIYOR
Transfer yasağı kalktı ben ne yapabilirim dedim ve ertesi gün tesislere giderek 2 futbolcunun transferini gerçekleştirdik. Amatöre düşmeyelim işimiz zor olur dedim. Vali, İl Başkanı transferi kaldırdı, ben ve benim gibi iş adamları destek oldu sonuç amatöre düştük. Destek verin dediniz destek verdik sonuç yine buharlaştı destekler ve küme düştük. Senin 14 yıldır trendin aşağıya iniyor. Sen devamlı düşüyorsun. Devamlı düşen bir trend de hiç kimseden destek bulamazsın. Verilen destekler bir şekilde buharlaşıyor.

ŞİRKET OLSA BATAR
14 yıldır gelen yönetimler bu takımı bu hale getirdiler. Artık insanlar Eskişehirspor’a destek vermek istemiyor. Bu takıma verilen desteklerin sonucu bu olmamalı. 14 yıldır gelen yönetimler bundan sorumlu değil mi? Bu 400 milyonluk borçtan kim sorumlu. Eskişehirspor’u yeniden hak ettiği yere getirmemiz gerekiyor. Bundan sonra verilecek desteklerin şartı olması gerekiyor. Para verelim para var sıkıntı yok. Bulalım da. Ama siz bize ne vereceksiniz. 14 yıldır para veriyoruz destekliyoruz. Siz yöneticiler siz ne veriyorsunuz. 14 yıldır bu takım şampiyonluk görmedi. Şirket olsa batar.

İŞİ BİLEN OLMALI
Yönetici profilimizde başkan ya futbolu iyi bilecek, yada cebinde para olacak. İkisinden biri yoksa başkanlık yapmayacak. Başkan yada yönetici ya para verecek, para yoksa da futboldan çok iyi anlayacak. Bu şekilde yönetim olursa başarı gelir. Mevcut yönetimimizle tesadüf bir araya geldim. Böyle giderseniz düşürürsünüz dedim. Onlarda kimsenin el atmadığı dönemde takıma sahip çıktılar. Ama sahip çıkmak demek herşey değil. Yinede küme düştük. Ben Haiticeyle değil netice ile ilgileniyorum. Verdiğiniz emekler için çok teşekkür ediyorum. Ancak bazı şeyleri yapmak için belli organizasyonları kurmanız lazım.

SÜPER LİGE ÇIKARACAĞIZ
Ben İYİ Partiden Milletvekili oldum. 60 gün gece gündüz çalıştım. Bana görev verildiğinde ciddiye alır çalışırım. Ben Milletvekili olursam Eskişehirspor’u Süper Lige çıkaracağım dedim. Bu sözümün de arkasındayım. Ben başkanlık ve yöneticilik yaptığım dönemde seçilmişlerin nasıl fayda sağladığını gördüm. Milletvekili ve belediye başkanlarının desteğinin kıymetinin olduğunu düşünüyorum. Gece gündüz çalışacağız ve Eskişehirspor’u hak ettiği yere getireceğiz.

HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN
Başkanla görüştüm ve destek vereceğimi söyledim. Başkanda bana dedi. Bakanımız 25 Milyon verecek dedi. Onlar için çerez parası dedi. Bende helal olsun bakanımıza dedim. Bakan 25 Milyon versin bende vereyim destek olalım dedim. Benim daha önce sunduğum proje var. Onu da gündeme aldırırız Eskişehirspor kurtulur diye düşündüm. Sonra bakıyorum gazetelere Başkan diyor ki Nebi Hatipoğlu destek olmayacak diye açıklamalarda bulunmuş. Çok da üzüldüm. Başkanımız buralarda yeni öğrenecek. Herkes kendi işine baksın.

ÇIKARACAĞINA İNANIYOR MUSUN
Ben 25 yıldır Eskişehirspor’a destek oluyorum. Yine Eskişehirspor’a bundan sonrada destek olmaya devam edeceğim. Hak ettiği yere getirene kadar gece gündüz çalışacağım. Herkes kendi işine baksın. Bu düşen takımı acilen amatör ligden bir üst lige çıkarınız. Ne istiyorsanız yanınızdayım. Seçildim gelip bir şey istemediniz. Ben bu takımı çıkaracağım diyorsan gel ne istiyorsan vereceğim. Ama çıkaracak mısın. Yine verdiklerimiz buhar olacak. İnanıyorsanız güveniyorsanız çıkartacağız diyorsanız gelin ne gerekiyorsa vereceğim.

ETİ SORUNUNU ÇÖZELİM
ETİ ile sıkıntı var. Onu da çözeceğim. Sponsorluk anlaşmasını yine yapalım. ETİ 16 yıldır sponsor. Benim dönemimde oldu. Ne istiyorsanız söyleyin. 3 tane topçu mu gelin alayım. Ben bu takımı şampiyon yapacağım diyen adam gelsin. Ben inanıyorum ekibiniz şampiyon yapacak. Bu takım bu sene amatör ligden profesyonel lige çıkaracağız. Başkanım yapacak mısınız. Yapacaksanız bizde sizin arkanızdayız.

ŞİRKETLEŞMELİ
Eskişehirspor’a verilen tüm paralar boşa gitti. Bu saatten sonra pansuman tedavilerle Eskişehirspor’un kurtuluşu yok. Bu sene takımı çıkarsak ne olacak. Çıktık yine transfer yasağı gelecek. Şuanda havanda su dövüyoruz. Şu şartlarsa Eskişehirspor üst lige çıksa yine önü kapalı. Eskişehirspor’un problemini komple çözmemiz gerekiyor. Eskişehirspor’un çok acil şirketleşmesi lazım. Eskişehirspor yöneticilerinin sorumluluk almadığı bir siteme kimse destek olmak istemiyor.

CENAZEYİ ORTADAN KALDIRALIM
Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ile de görüştüm. İmara yakına arsaları bu şirkete devri, belediye meclisinde oy birliği ile imara açılması ile rantın Eskişehirspor’a aktarılmasını sağlamalıyız. Benim şahsımın bu şirkete hibe edeceği tarla. Eskişehirli iş insanlarının da vereceği arsalarla. Belli emsallerle imara açılan alanlarda verilmesi. Eskişehirspor’a daireler kazandırılacak. Eskişehirspor’a gelir getirecek. Eskişehirspor’un hem borcu kapanacak hem de gelecek adına sermaye oluşturulacak. Burada oluşturulacak imtiyaz kimsenin cebine girmemesi ve Eskişehirspor A.Ş olup şirkete girmesi gerekiyor. Ben elimi taşın altına koyuyorum. Bu tarlayı Eskişehirspor’a hibe ediyorum. Bu işe hep beraber el atalım bu cenazeyi ortadan kaldıralım.

DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİM
Süper Lige çıkacağı yolculuğundaki bu projeye hep birlikte elimizi taşın altına sokalım. Eskişehirspor için ve bu proje için çalışacağım. Mevcut Eskişehirspor yönetimi geçen sezon olduğu gibi bu yılda yönetime destek olacağıma söz veriyorum. Yönetiminde bana söz vermesi gerekiyor. Başkan bana söz verirse bende destek olmaya hazırım. Ben Eskişehirspor konusu basın aracılığı ile konuşmak istemiyorum. Bu konular kongrelerde konuşulur. Eskişehirspor’un bir acı reçeteye ihtiyacı var. Bu reçeteyi içeceğiz. 25 yıldır olduğu gibi yönetime amatör ligden Süper Lige giden yolda destek olmaya devam edeceğimin sözünü veriyorum.