58 YIL SONRA İLK

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ise yaptığı açıklamada “1965 yılında kurucu başkanımız merhum Dr. Aziz BOLEL'in "Eskişehir'de bir fabrika kurar gibi Eskişehirspor'u kuracağız" sözlerinin ardından Akademi Gençlik – İdmanyurdu - Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulan, değerli büyüğümüz merhum Yalçın Kılıçoğlu’nun büyük destekleriyle kısa zamanda kazandığı başarılarla tüm Anadolu insanımızın gönlünde taht kurarak ‘ANADOLU YILDIZI’ payesini alan, başta tribün kültürü olmak üzere futbol alanında pek çok ilki başaran ve Türk futboluna renk katan ortak sevdamız Eskişehirspor'umuz bu sene 58. yılında tarihinde ilk defa amatör kümeye düştü.

PROTESTO EDİLECEKLER

Avrupa kupalarında oynarken atkıyı boynuna dolayıp en önden maçı izleyen şehrin sözde ileri gelen dümencileri kötü gidişat başlar başlamaz ortadan kaybolurken, Büyük cefakar taraftar şanlı armasını hiçbir zaman bırakmadı. Ancak Eskişehirspor’un bu sahipsizliği sadece Eskişehirspor taraftarının sorunu değil şehrin sözde önde gelenlerinin çapsızlarının koltuk sevdasıyla Eskişehir’imizin de yalnız bırakıldığını tüm halkımız görmektedir. Uzun yıllardır şehri yönetenlerin kendi aile şirketlerini ve yanlarındaki üç beş yalınayak çapsızı zengin etmekten başka hiçbir faydası olmadığını tüm Eskişehir halkı görmektedir. Bu çapsızlara karşı daha fazla tahammülümüz kalmamıştır ve şehrimizde her yerde protesto edilecektir” dedi.

GÜNDEM ESKİŞEHİRSPOR

Eylemlerimizin başlangıcının ilk ayağını tüm ülkeye duyurmak ve Eskişehir'in yalnızlığını haykırmak adına dün akşam Eskişehirspor’un doğum günü dolayısıyla #SahipsizEskişehir diyerek sosyal medyada gündeme oturduk. Eskişehirspor taraftarları yine her zaman olduğu gibi takımları amatör kümeye de düşse sevdalarını haykırmaya devam ettiler.