Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu, A Para televizyonundaki Ekonomi Notları programında, Europen’in bugün başlayan halka arzı konusunda açıklamalarda bulundu.

Valizin etrafına saklanmış 2,6 kilogram metamfetamin ele geçirildi (VİDEO HABER) Valizin etrafına saklanmış 2,6 kilogram metamfetamin ele geçirildi (VİDEO HABER)

Europen Yönetim Kurulu Başkanı Nebi Hatipoğlu, A Para televizyonundaki Ekonomi Notları programında, Europen’in bugün başlayan halka arzı konusunda açıklamalarda bulundu.

Programın canlı olarak stüdyo konuğu olan Hatipoğlu, 2 yıllık bir çalışma sonunda halka arzın gerçekleştiğini belirterek, “ Büyük yatırımlarımız var. Bu yatırımlara finans için halkı arzı gerçekleştiriyoruz. Bugün ve yarın talep toplama, önümüzdeki hafta içinde de işlem göreceğiz. Halka arz eşit dağıtım yöntemiyle Garanti BBVA Yatırım ile aracı kurumlar ve bankalar üzerinden gerçekleşecek” dedi.

nebi-hatipoğlu-canlı-yayında-2

Eskişehir’deki üretim tesisleri hakkında da bilgi veren Hatipoğlu, “Europen Eskişehir merkezli plastik ve cam üzerine faaliyet gösteren 5 üretim tesisi ve 1600 çalışanı bulunan bir kuruluş. Halka arzdan gelecek fonlar önümüzdeki dönem yatırımları ve mevcut yatırımların işletme finansmanında kullanılacak. Kapasitelerimizin artması lazım. Amerika ve Avrupa’dan talep var. Biz şu anda Türkiye’nin en önemli cam işleme tesislerinden biriyiz. Plastik ürünlerde de Avrupa’nın ihtiyacı olan özel ölçülü ürünler üretiyoruz.

Amerika ve Avrupa daha önceden Çin’den ürün alıyordu. Pandemi döneminde gördük ki lojistikte sorunlar oldu. Bu nedenle de tedarik zincirini Türkiye’ye de çevirdiler. Yani kendilerine yakın ülkelerden ürün almaya başladılar. Ülkemizde bir de ölçek sorunu var. Yani 1000 tane değil milyonlar tane üretmemiz lazım” diye konuştu.

Nebi Hatipoğlu, sunucunun sorusu üzerine, 2023 yılında iki yeni tesisin temelinin atılacağını, yüzde 73 ihracat kapasitesiyle çalıştıklarını ifade etti. Önümüzdeki yıllarda yeni yatırım haberlerini de vereceklerini ifade eden Hatipoğlu, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde geçen yıl alınan arsa üzerine de yeni yatırım yapacaklarını sözlerine ekledi.