MHP’de Bıyık yeniden seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Örgütü’nün 12’inci olağan kongresi dün gerçekleşti. Altınsaray Düğün salonunda yapılan kongrede Mevcut Başkan Kadir Bıyık tek liste ile seçime katılarak yeniden başkanlığa getirildi. Genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  

GÜNCEL 22.05.2017 - 06:20 22.05.2017 - 06:20

“TEŞKİLATLAR YORGUN”

Ardından Tekirdağ Eski Milletvekili ve Divan Başkanı Bülent Belen bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye genelinde 41 ilde il kongrelerinin eş zamanlı yapıldığını söyleyen Belen, kongrelerin herkese hayırlı olmasını diledi.

Belen, “Teşkilatların yaşadıkları yorgunlukları üzerlerinden atarak 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan büyük kurultaya MHP’nin gençleşmiş kadrolarıyla beraber, 2019 yılı Kasım ayında yapılacak olan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde liderimiz Devlet Bahçeli’yi ülkenin başına Cumhurbaşkanı getirmek üzere 18 Mart 2018 tarihinden itibaren ülke genelinde bir seferberlik başlatılarak inşallah MHP liderini Cumhurbaşkanlığı makamına oturtacağız ve MHP’yi ülkede iktidar yapacağız” dedi.

“KAYBETTİĞİMİZ VEKİLİ GERİ ALACAĞIZ”

Belen’in konuşmaların ardından faaliyet ve mali raporlar okundu.

Son olarak kürsüye çıkan MHP İl Başkanı Kadir Bıyık ise şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı vardır. Sizlerde takdir edersiniz ki sayın genel başkanımız en kritik dönemlerde devlet adamlığı, üstün siyasi bilgisi ve ileri görüşlülüğü ile ülkemizin bu zor döneminde siyasi olarak rahatlatmış, halkımızın gözünde Milliyetçi Hareketi bir kez daha vazgeçilmez olduğunu göstermiştir.”

Bıyık, şehirde kaybettikleri milletvekillerini de geri kazanacaklarını belirterek, “MHP Eskişehir’de belediye alamaz algısını yıkacağız” dedi.

“ASİL ÜYELER”

Öte yandan seçimlere geçildi.

Bıyık başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: “Serdal Keleşoğlu, Murat Avcı, İsmail Candemir, Mehmet Kıyak, Cüneyt Deniz, Hakan Karakaya, Atila Biçer, Fatih Erdem,  Fuat Kozak, Yusuf Ak, Serdar Uğur Yalçın, Kadriye Alkan, Hüsne Çolak, Sibel Şengül, Hilmi Kodaz, İsmail Ünal, Serdar Doğan, Semih Özcan, Ömer Lütfi Şanlı, Hamza Şen, Şamil Seyhan, Yavuz Yalçın, Süleyman Doğan, Seyit Ahmet Yeni.” Disiplin Kurulu Asil Üyeleri ise şöyle: “Hamza Demir, Saim Uysal, Deniz Durak, Polat Öztürk, Fırat Sürmeli, Yasin Gök, Süleyman Özkan.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.