Kolombiya’dan Doktora unvanı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'a, açık ve uzaktan öğrenme alanına yaptığı katkılardan dolayı Kolombiya'nın Ulusal Açık ve Uzaktan Öğrenme Üniversitesi (UNAD) tarafından fahri doktora unvanı verildi.

GÜNCEL 21.05.2017 - 07:07 21.05.2017 - 07:07

Rektör Gündoğan, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da bulunan UNAD tarafından beş yılda bir gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dünya Uzaktan Öğrenme Kongresi'ne davetli konuşmacı olarak katıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden, binin üzerinde katılımcının yer aldığı kongrede Gündoğan, "21. Yüzyılda Gelecek Nesillerin Şekillenmesinde Üniversitelerin Karşı Karşıya Oldukları Güçlükler" başlıklı bildirisini sundu.

Kolombiya'nın eski devlet başkanlarından Belisario Antonio Betancur Cuartas'ın ve Türkiye'nin Bogota Büyükelçisi Engin Yürür ve eşinin de hazır bulundukları törende, Rektör Gündoğan'a doktora beratı ve madalyası UNAD Rektörü Jaime Alberto Leal Afanador tarafından takdim edildi.

“Bu ödülü, Anadolu Üniversitesi adına alıyorum”

Ödüle layık görülmekten büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu belirten Rektör Gündoğan, ödülü Anadolu Üniversitesi adına aldığını, bu başarının elde edilmesinde geçmişten bugüne kadar görev yapan tüm Anadolu Üniversitesi personelinin katkısı olduğunu belirtti. Devam eden süreçte Yükseköğretim Kurulunun da desteği ile açıköğretimde niteliğe odaklanan yeni projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını vurgulayan Gündoğan, "Üniversitemizin çalışmalarının ülkemizden 11.500 km uzaklıktaki bir ülkeden bile takip edilerek takdir görmesinden ve dünyanın diğer bir ucunda Türkiye'yi temsil ederek bayrağımızı dalgalandırmaktan büyük heyecan ve onur duydum. Bogota'da bulunduğumuz süre içerisinde bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan Bogota Büyükelçimiz Sayın Engin Yürür ve kıymetli eşleri Barçın Yürür hanımefendiye de ayrıca şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@