Kurtuluş Kapalı Pazarı’nın yıkılmasının ardından aylar geçmesine rağmen yeni kapalı pazar yerinin yapımına halen başlanmadı. Çarşamba ve cumartesi günleri o Kurtuluş Mahallesi’nde tezgâh açan pazar esnafı yeni kapalı pazar yerinin bir an önce yapılmasını talep etti.

Girişimcilik Kulübü'nden "Girişimcilik Zirvesi' 22" Girişimcilik Kulübü'nden "Girişimcilik Zirvesi' 22"

Kurtuluş Mahallesi’nde haftada 2 gün tezgah açtıklarını dile getiren pazar esnafı Hakan Aras, pazar esnafının mağduriyet yaşadığını ifade etti. Kapalı pazar yerinin zor yıkıldığını aktaran Aras, “Kapalı pazarımızın yıkım süreci çok uzun sürdü. 2 ay hiçbir şey yapılmadı. Sonrasında iyi bir çalışma yapıldı yıkım tamamlandı. Sonrasında yeni pazarın yapılmamasından dolayı esnafımız mağdur oldu” dedi.

kapalı pazar 2

Kış mevsimin kendini iyice hissettirmeye başlamasıyla mağduriyet daha fazla olacağını kaydeden Aras, “Hava soğumaya başladı, esnafın hali ne olacak. Şu anda pazarımız otoparka döndü. Bize yazık, esnafa yazık, vatandaşa yazık. Bir an önce yapılsın biz esnaf olarak burada mağduruz. Yarın kar yağacak, yağmur yağacak ne olacak bu esnafın hali. Madem yıkıldı bir an önce yapalım pazar, hepimizin pazarı, şehir hepimizin şehri. Bu işin o partisi bu partisi yok. Bir an önce yapılsın biz de işimize gücümüze bakalım” şeklinde konuştu. Yeni kapalı pazarın bir an önce yapılmasını isteyen pazar esnafı Muarem Erdağ, “Biz sadece işgaliyeciyiz. Büyükşehir Belediyesi’nin bileceği iştir. Bütçesi uygundur, değildir, bilmiyorum. Tabii ki biz kapalı pazarımıza geçmek isteriz. Bir an önce yapılırsa iyi olur. Yeni pazar yerinin ne zaman yapılacağını bilmiyoruz. Oda başkanı da bize bilgi vermiyor” diye konuştu.


(Ufuk Azbay)