Büyükşehir Belediyesi Aşevi, Odunpazarı Belediyesi ve Eskişehir Ticaret Odası düzenledikleri yardım kampanyaları için hayırseverlerden destek istedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin kendi imkânları ve bağışta bulunan hayırsever Eskişehirlilerin katkılarıyla önemli bir sosyal yardım merkezi haline dönüşen aşevi, yılın 12 ayı binlerce gerçek ihtiyaç sahibine ulaşıyor. İhtiyaç sahibi yaşlı ve evinden çıkamayacak durumda olan vatandaşların da evlerine özel servis yapan Büyükşehir Belediyesi Aşevi, büyük deprem afeti sonrası şehrimize gelen ihtiyaç sahibi depremzedelere de günlük yemek dağıtımı gerçekleştirirken yaklaşan Ramazan ayı öncesi duyarlı ve hayırsever vatandaşların desteğini bekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ekonomik şartların ağırlaştığı bu dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sayısı da artıyor. Hizmete başladığı günden bugüne on binlerce yurttaşımıza yardım elini uzatan Aşevimize, sizler de bağışlarınızla destek olabilirsiniz.” ifadelerini kullandı. Yemek yardımı alacak vatandaşların gerçek ihtiyaç sahibi olup olmadığının ciddi araştırmalarla tespit edildiğini vurgulayan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, taleplerin her geçen gün arttığını belirterek vatandaşların da bu sürece destekleriyle katkıda bulunabileceğini ifade ettiler. Yetkililer Büyükşehir Belediyesi Aşevi’ne bağış yapmak isteyen kişi ve kuruluşların Vakıfbank Eskişehir Şubesi’nin TR78 0001 5001 5800 7319 7544 35 nolu İBAN hesabına bağış yapılabileceğini ifade ettiler.

‘BİR KUCAK DOLUSU MUTLULUK’

Eskişehir’de taksi ile otomobil çarpıştı Eskişehir’de taksi ile otomobil çarpıştı

Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulamalarına yepyeni bir boyut kazandırdığı “Halk Market”, kurulduğu günden bugüne kadar geçen sürede binlerce ihtiyaç sahibinin imdadına yetişti. Halk Market, Şubat ayında yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrası Eskişehir’e gelen deprem mağduru vatandaşlar ve yaklaşan Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak erzak kolileri için, “Bir Kucak Dolusu Mutluluğa Destek Ol” sloganıyla bağış çağrısında bulundu. “Bir Kucak Dolusu Mutluluğa Destek Ol” sloganıyla hazırlanacak erzak kolileri içerisinde; sıvı yağ, nohut, kuru fasulye, kırmızı mercimek, pirinç, bulgur, salça, tuz, un, çay, şeker, zeytin, makarna, şehriye gibi temel gıda malzemelerinin olduğunu ifade eden yetkililer, bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşların (0222) 240 70 70 – 0 533 401 01 77 numaralı telefonları arayabileceklerini ya da Gökmeydan Mahallesi Şehit Öğretmen Mustafa Coşkun Sokak No:1 Gelişim Sitesi adresinde bulunan Halk Market’e giderek bağışlarını yapabileceklerini belirtti.

ETO’DAN GIDA YARDIM KAMPANYASI

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), depremzedelerin yaralarının sarılması için üyelerine bir kez daha destek çağrısında bulundu. Depremin ilk günlerinden itibaren depremzedelerin yanında olan, üyelerinin katkısıyla ayni yardım ve hijyen paketi yardımları yapan ETO, Eskişehir’de konaklayan deprem mağduru vatandaşlar için gıda destek kampanyası başlattı. Eskişehir Ticaret Odası’nın ve ETO Başkanı Metin Güler’in sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularla depremzede vatandaşlar için düzenlenen gıda destek kampanyası açıklandı. Buna göre gıda destek yardımında bir paket için 450 lira bağış tutarı belirlendi. ETO üyeleri ESK.TIC.ODASI EGT.VESOS.H.VAK banka hesabından TR 08 0001 5001 5800 7285 0044 75 numaralı IBAN adresine yapacakları 450 lira karşılığında depremzedeler için gıda yardımında bulunabilecek. Gıda destek paketinde sıvı yağ, pirinç, mercimek, salça, un, çay, makarna, bulgur, şeker, nohut, tuz, zeytin ve Kemalpaşa tatlısı yer alacak. ETO tarafından başlatılan kampanya ile binlerce depremzedeye gıda desteği sağlanması amaçlanıyor.