Kaliteli hizmet anlayışını, zengin ve eşsiz menüsüyle Mihalıççıklıları buluşturan Kültür Kafe Restaurant hizmete girdi.

Mihalıççık ilçesinde yaşayan 7 emekçi kadın ile ilçede kadınlara istihdam alanı yaratılması amacıyla bir süre önce kurulan Mihalıççık Kadın Kalkınma ve Girişim Kooperatifi, Belediye kültür evinin olduğu yerde kurdukları Mihalıççık Kültür Kafe Restoran'ın açılışı Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ve eşi Av. Alime Zafer Çorum, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa İmre, Yavuz Cebeci, Çardak Mahallesi Muhtarı Fevziye Kartaltepe, CLK İnşaat firması sahibi Muzaffer Çelik, Mihalıççık Kadın Kooperatifi Başkanı Rümeysa Uysal ve çok sayıda kadın girişimcinin katılımıyla hizmete açıldı.

 

GÜÇLÜ KADINLAR GÜZEL YARINLAR

Açılışta konuşan Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, “Kadınlar için yeni çalışma alanları oluşturmak istedik. Kadın kooperatifimizi kurduk. Emeği geçen tüm kadınlarımıza çok teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz günden itibaren Meclis Üyesi arkadaşlarımızla var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizde özlemi çekilen ve bugün Mihalıççık Kadın Kalkınma Kooperatifimiz tarafından ilçe halkımızın hizmetine açtığımız Kültür Kafe Restorantımız İlçemize ve kadınlarımıza hayırlı olsun” dedi. Çorum, kadınların hünerli elleriyle hazırladıkları lezzetli ve doğal ürünleri tatmak ve güzel vakit geçirmek isteyen herkesi beklediklerini belirterek, bundan sonraki aşamalarda farklı alanlarda ve noktalarda da çalışmaların süreceğini, güçlü kadınlar, güzel yarınlar  söyleriyle açılış kurdelesini kesti.

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi alıyor Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi alıyor

YÖRENİN LEZZETLERİ

 

Mihalıççık Kadın Kooperatifi Başkanı Rümeysa Uysal da “İlçemizde kadınlarımızı ekonomik yönden kalkındırmak için çıktığımız yolda, ülkemizdeki ekonomik durgunluğa rağmen istihdam öncelikli yatırımlarımıza başladık. Bu anlamda, Kültür Kafe ve Restorant’ı farklı menüleri, sektördeki yenilikleri, hizmet ve personel bakış açısı ile aktarmak, hem Mihalıççıklılara hem de ilçemize gelen misafirlere yöremizin lezzetlerini sunmak için hayata geçirdik” dedi.