Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman Bakal, kredi kartı hesap işletim ücreti iadesiyle ilgili dernek tarafından çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Gözden kaçırmayın

Bursa Uludağ Üniversitesi 47 Öğretim Üyesi alıyor Bursa Uludağ Üniversitesi 47 Öğretim Üyesi alıyor

 

Bakal, bankaların uyguladığı hesap işletim ücretine dayanak olan yönetmeliğin Danıştay tarafından iptal edildiğini belirtti. İptal edilen yönetmelik dolayısıyla vatandaşların bankalara ödediği hesap işletim ücretlerinin iadesine yönelik çalışmaların yürütüldüğünü söyleyen Bakal, konuyla ilgili kesin bir karar olmadığını ve bununla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığına dikkat çekti. Bakal, ücretlerin iadesi için vatandaşların Tüketici Hakem Heyeti’nden veya Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nden (TÜBİS) başvuru yapabileceklerini belirtti.

 

‘VAKİT KAYBETMEDEN POLİSİ ARAYIN’

 

Son zamanlarda artan dolandırıcılık vakalarının engellenmesine yönelik açıklama yapan Bakal, vatandaşlardan mesaj veya arama yoluyla para isteyen şahıslara itibar etmemeleri ve emin olmadan kişisel bilgilerin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Dolandırılmış olan vatandaşların ise vakit kaybetmeden polise müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.