Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Memleket Partisi İl Başkanı Baki Dündar, Haziran sonuna kadar üye sayısı hedeflerinin bin olduğunu kaydetti.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Memleket Partisi İl Başkanı Baki Dündar, Haziran sonuna kadar üye sayısı hedeflerinin bin olduğunu kaydetti.

Memleket Partisi İl Başkanı Baki Dündar, İl binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Tüm İslam Aleminin Miraç kandili kutlayan Dündar, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde siyasete ve iş dünyasında kadının liderliği teması üzerine bir panel düzenleyeceğiz.  Mayıs ayında da gençlerimizin kendilerini siyasette ifade edeceği bir panel daha düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Eskişehir’in birkaç noktasında stantlarının açık olacağını dile getiren Dündar, “Bu stantlarda partimizi tanıtmaya devam edeceğiz. Siyasetin yoğun olduğu dönemlerde Eskişehir’de basın mensuplarıyla bir araya gelmeye devam edeceğiz. Biz cumhuriyetçi demokrat bir partiyiz. Memleket Partisi herhangi bir partiden kopmuş onunla aynı ideolojiye sahip bir parti değil. İlkelerimiz ile diğer partilerden farklıyız. Halk için siyaset yapacak ilkelere sahibiz” ifadelerini kullandı.

Parti olarak 2 temel kırmızı çizgiye sahip olduklarını vurgulayan Dündar, “2 temel kırmızı çizgimiz var biri Atatürk ideolojisi diğeri de laiklik. Merkez parti olmak istiyoruz. Tüm halkı vatandaşı kucaklayarak. Türkiye’nin geleceğini yeniden yazacak amaç uğruna mücadele edeceğiz. Partimize üye olanların yoğunluğunun kadınlar ve gençler olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra siyasete yeni katılan üyeler de olduğunu görüyoruz. Kamuoyunda yapılan seçim oranlarından bizden bahsedilmese de biz gücümüzü biliyoruz. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi biz anketi sokakta görüyoruz. Diğer illerde de görüyoruz ki partimize çok fazla talep var” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Biyodizel ham maddesi "kanola" çiftçinin yeni umudu oldu Biyodizel ham maddesi "kanola" çiftçinin yeni umudu oldu

Seçimler ile ilgili de iddialı konuşan Dündar, “Kamuoyunda bizi saklamaya çalışsalar da Memleket Partisi nereye gittiğini çok iyi biliyor. İlk seçimlerde Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapacağız. Kendi üyelerinin desteği ile maddi anlamda mücadele eden tek partiyiz. Genel başkanımız şunu söylüyor. Kamu bütçesinden dünyanın parası 3 5 partiye aktarılacak. Bırakın bunu vatandaşa aktaralım. Herkes kendi üyelerinin katkısıyla gerçek siyaseti yapsın” sözlerini kaydetti.

Eskişehir yönetimin çalışmalarına dair bilgi veren Dündar, “Şu an da 5 ilçede örgütlüyüz Haziran sonuna kadar 9 ilçeyi tamamlayacağız. Üye sayımızı Haziran sona kadar bine çıkarmayı hedefliyoruz. Eskişehir’in bizim bildiğimiz başkasının ilgi göstermediği sorunlarına çözüm üretecek projeler ile kamuoyunun önüne çıkacağız. Yapılan hangi siyasi partinin hizmeti olursa olsun inkâr etmeden yerinde, zamanında ve maliyeti düzgün değilse ve daha iyisi yapılabiliyorsa her söylenmesi gerekeni söyleyecek ilk parti de biz olacağız” dedi.

(Ufuk Azbay)