10 Mayıs 2017 tarihi itibari ile Ay Akrep burcunda ve Dolunaya doğru ilerlemekte ve tüm enerjisini yansıtmakta. Dolunay, ay(dişil) ve güneş(eril) enerji karşılıklı uyum içinde ve birbirlerini tamamlamaya çalışmaktadırlar. Ay, güneş karşısına geldiği zamanlarda oluşan dolunay enerji, İç gerginliklere, dış baskılara, kişisel çatışmalara ve krizlere neden olabilir. Herhangi bir zorluğun üstesinden gelmek için artan sezgilerimiz ve duygularımızı kullanabileceğimiz bir zamandır.

Yeniayda oluşturduğumuz niyetlerimizin sonucunu alma vaktidir. Duygusal ve zihinsel gel-gitler yaşayabiliriz. Çevremizde olan bitene yeterince olgunluk gösteremeyebilir ani dürtüsel tepkiler de verebiliriz.
Akrep enerjisi ile meydana gelecek Dolunayda daha önceden görmezden geldiğimiz konularla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Yaşantımıza dair farklı bir bakış açısı geliştirebilir, önemli farkındalıklar kazanabiliriz.
Dolunay etkisi ile daha önce göze alamadığınız pek çok konuda hırslı ve cesur davranarak harekete geçebiliriz. Ancak sonradan pişmanlık duymamak için sakin ve tedbirli hareket etmek en doğru olanıdır.
Dolunayda ruhsal ve fiziksel arınma sağlamak açısından değerlendirebileceğimiz bir zamandır. Sakin bir ortamda ve yalnız kaldığınızda doğru isteklerle pozitif enerjinizi yükseltebilirsiniz. Dolunay enerjisi çok güçlü olduğundan yapacağınız niyetlerde olumlu olmalıdır. Dolunayda evrene kısa maddeler halinde isteklerinizi bir kâğıt üzerine yazıp her gün görebileceğiniz bir yerde saklayabilirsiniz ya da Dolunay su burcunu temsil eden Akrep burcunda olacağından isteklerinizi yazdığınız kâğıdı denize yada akar suya atabilirsiniz. Hayallerinizi isteyin, özellikle yatmadan önce bir 10- 15 dakikanızı ayırarak bunu yapabilirsiniz. Dolunay süresince de sakin kalarak farkındalığınızın artmasını sağlayacak zikir, dua, namaz ve meditasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Aileniz, sevdikleriniz için ve dünyada yaşanan sıkıntıların, zorlukların bitmesi için refah, huzur ve barış için kalpten inanarak isteyin.
Sevgi hayatımızdaki şifa kaynağımızdır. Sevgi frekansında kalıp sevgiyle şifalanalım. Sevgiler.