ACI VERİYOR

1965’te kurulan Kırmızı Şimşeğimiz tarihin en kötü dönemini yaşıyoruz. 1965’te kurulmuş 3 büyüklere hepsine kafa tutmuş, Anadolu Yıldızı olmuş takımımız bugün amatör lige düşmek üzere ve düştü de diyebiliriz. Bu tabloda bu toplantıyı yapmak hepimize acı veriyor. Ancak gerçekler değişmez. Bu gerçekleri değiştirmek hepimizin elinde.

nebi-bey-amatör-sporlar2

ORGANİZASYON YAPAMAZ HALE GELDİK

Türkiye’de ve Eskişehir’de son 10 yıldır 20 yıldır amatör kulüpler ve amatör spor geriye gidiyor. 2000’li yıllarda Eskişehir tüm spor camiasında Türkiye’de pek çok organizasyonları yapmak için yarışırken, tesis sayıyı çokken, bugüne geldiğimizde 2000’li yılların bile altına düştü. Biz her yıl amatör kulüplere veya spor camiasına yeni tesisler yapacağımıza biz tesisleri kapatır hale geldik. Uluslararası organizasyonların Eskişehir’de yapılması konuşulurken, bugün bu organizasyonları yapamaz hale geldik.

nebi-bey-amatör-sporlar23

YAPTIM YİNE YAPACAĞIM

Spor Toto Teşkilatı bütçesinden hiçbir pay alamaz hale geldik. Bunlar tamamı neredeyse tarikatların emrine verilmeye başlandı bu bütçeler. Eskişehir için tesis anlamında hiçbir bütçe gelmemeye başladı. Şimdi bunları terse çevirmemiz lazım. Ben Eskişehirspor Başkanı olduğum dönemde beraber bir yemek yemiştik ve bazı sözler vermiştik hepsini de yerine getirdik. Şimdi de burada sizlere sözler vereceğim ve hepsini yapacağım.

nebi-bey-amatör-sporlar2-5

PARTİZANLIĞI BIRAKIN

Mevzu Eskişehirspor, mevzu Eskişehir sporu kulüpleri, mevzu Eskişehir olunca herkes parti şapkasını kenara koyacak. Ben İYİ Partili olmadan önce Eskişehirsporluydum. Bırakın bu parti işlerini. Partilerle bu işler olmaz. Öncelikle Eskişehirspor ve Eskişehir bilincini ve milliyetçiliğini bizim geliştirmemiz lazım. Partileri bir kenara bırakın, partizanlığınızı gidin partinizde yapın.

BORCUNUZU NEDEN ÖDEMİYORSUNUZ

Sağolsun İbrahim Yaşar Dedelek ben Eskişehirspor’a ilk yönetici olduğumda Zeki Ünal başkanlığında İbrahim Dedelek geldi bize maddi destek oldu biz biraz yürüdük tesisleri düzelttik. Sonra Kemal Unakıtan geldi. Onun ardından ise ne Eskişehirspor’a, ne Eskişehir’in sporuna hiçbir destek gelmedi. Amatör Kulüp denince para ister. Bizim vekillerimiz sadece vekilliğin nimetlerinden yararlanmak istiyor. Hiç kimseye bir lira para vermek istemiyor. Riske girmek istemiyor. Söz verdiğin zaman tutmak lazım. Söz vermiyorlar. Eskişehirspor’a bulaşmıyorlar. Eskişehirspor deninde paralı iş söz verip yapmak istemiyorlar. Siz tüm varlığınızı Eskişehir’e borçlu değil misiniz. Neden Eskişehir’e borcunuzu ödemiyorsunuz.

nebi-bey-amatör-sporlar

GELİN BERABER YAPALIM

Ben ödüyorum. Başkası ödüyor. Siz niye ödemiyorsunuz. Ankara’ya gidiyorsunuz bir daha Eskişehir’e gelmiyorsunuz. Eskişehirspor şampiyon olunca geldiniz hepiniz. Belediye başkanlarımızda geldi. Saha indiniz kupa kaldırdınız. Benden önce sahaya girip kupa kaldırdınız. Bırakın bu işleri, gerçekten samimiyseniz gelin Eskişehirspor’u yine Süper Lige çıkaralım. Ben söz verdim. Gelin beraber yapalım. Eskişehirspor’a destek olmayan Milletvekili, belediye başkanı olamaz. Ben bunu kabul etmiyorum. Herkes hangi partiden olursa olsun, hem Eskişehirspor’a hem de Eskişehir’in sporuna destek olmak zorunda. Destek olmuyorlar mı? Ben olacağım. Eskişehirspor’a da, Eskişehir’in sporuna da ben destek olacağım.

NEDEN ESKİŞEHİR ALAMIYOR

Ben bunu yaşadım: 2009 yılında Kemal Unakıtan’la birlikte. Bak bugün yine sağ olsunlar bir tesis yapıyorlar. 13 yıl sonra bir tesis yapıyorlar Spor Toto’nun bütçesi ile. Ankara’da kaynak var. Ankara’da para var. Türkiye çok zengin bir ülke. Ama bu kaynakları Konya alıyor, Kayseri alıyor, Afyon alıyor. Ne hikmetse Eskişehir alamıyor. Bizim vekillerimiz çıkıyor mecliste bir konulma yapıyor. Bu konuşmayla olmaz. 13 yıldır boş.

NE KAYNAK VARSA GETİRECEĞİM

Önemli olan bu tesislerini çizecek ve o projeleri bana vereceksiniz ben orada akşama kadar Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatı kimin bütçesinde varsa konuşacağım, bağlayacağım o paraları Eskişehir’e getireceğim o tesisleri Eskişehir’e yapacağım. Eskişehirspor için ne kaynak varsa getireceğim. Başkanım sana söz. Ankara’da amatör spor kulüpleri için ne istiyorsan yanıma gel senle birlikte gezeceğim işlerinizi çözeceğim.

DESTEK OLMUYORLAR

15 yıldır Kadir Çalışıcı ile spor kompleksi yapmak istedik ama onu da yapamadılar. Biz bunları cebimize istemiyoruz. Eskişehir’in gençliği için istiyoruz. Siz bana oy verseniz de vermeseniz de ben bunları yapacağım. Eskişehirspor’dan başka Eskişehir’in başka markası yok. Biz bunu Süper Lige çıkarmazsak Eskişehir’in sporu da gelişmez. Açılışlara gidiyor vekiller ama spora destek olun dendiğinde yoklar.

ŞAMPİYON YAPACAĞIM

Belediyemiz başka partiden, hükümet başka partiden bu yüzden kendi aralarındaki çekişmeden dolayı Eskişehir’imiz ve sporumuz zarar görüyor. Siyaseti bırakın, Eskişehir’e ve Eskişehir’in sporuna hizmet edelim. Siz bana ne derseniz deyin Nebi Hatipoğlu’nu kirletemezsiniz. Ne söylerseniz söyleyin Eskişehirspor’u da şampiyon yapacağım, Eskişehir’in sporuna da destek olacağım. Ne derdiniz varsa hepsini çözeceğim. Size söz veriyorum. Hep birlikte siyaseti bırakıp Eskişehir’in sporunu kalkındıracağız ve kalıcı eserler tesisler yapacağız. Eskişehir’i sporda en üst seviyeye taşıyacağız” dedi.