Eskişehir bugün ülkedeki bir çok ilin gıpta ile baktığı bir şehir.
Bir çok ile gittiğimizde o ilin insanları Eskişehir’den söz ederken, yerel yöneticilerimizde övgüyle söz ederler.
Eskişehir’e gelen gerek siyasi, gerek sanatçı, bürokrat gibi insanlar da aynı övgüyle söz ediyorlar.
Bütün bunlar bir Eskişehirli olarak bizleri gururlandırıyor.
Çünkü Eskişehir gerçekten de yıllardır iyi yönetildi, iyi yönetiliyor.
***
Geçtiğimiz günlerde CHP’nin Grup Başkan Vekili Özgür Özel de bir etkinlik için Eskişehir’e geldi.
Çeşitli etkinliklere katıldı, gençlerle sohbet etti.
Gençlerle buluşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Türkiye’nin dört bir yanını geziyoruz. ‘14 Mayıs sonrası Türkiye’yi nasıl yöneteceksiniz?’ diye soruyorlar. Eskişehir’i nasıl yönetiyorsak Türkiye’yi de öyle yöneteceğiz.” dedi. Bu gerçekten önemli bir tespit.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel da sözü açıldığında Eskişehir’den övgüyle söz eder ve “Eskişehir Türkiye’nin 20 yıl ilerisinde” derdi.
***
Özgür Özel de etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Eskişehir’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Buraya gelmeden önce depremzedelerle görüştük. Eskişehir’de evimizde gibi hissediyoruz diyorlar. Bunun en önemli sebebi Anadolu Üniversitesi ve onun Rektörü Yılmaz Hoca’nın vizyonudur. Onun bu gelecek öngörüsü diğer rektörlerde olsaydı bugün çok başka olurdu. Odunpazarı ve Tepebaşı’nda da birbirinden çalışkan başkanlar var. Türkiye’nin dört bir yanını geziyoruz. Türkiye’yi nasıl yöneteceksiniz diyenlere, Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesini, Odunpazarı’nı, Tepebaşı’nı nasıl yönetiyorsak öyle yöneteceğiz” dedi.