Aday tanıtım töreninde önce Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu konuştu. Hatipoğlu, Eskişehir’de sloganlarının “Başkan Sahada” olduğunu belirterek, “Sizin bana verdiğiniz destek ile Eskişehir’in tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Eskişehir’in anahtarını size vereceğiz” dedi. Hatipoğlu, salondakilere yönelik olarak Eskişehir’i gerçek belediyecilikle tanıştırmaya hazır mıyız, kararlı mıyız diye sordu.

PHOTO-2024-01-28-15-10-00

Daha sonra alkışlarla kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı açıkladıktan sonra ilçe Belediye Başkan adaylarımızı açıklamak üzere bir aradayız. Büyükşehir ve ilçeleriyle bir destan yaratacağımıza inanıyorum. 31 Mart’ta Eskişehir’i gerçek belediyecilikle tanıştıracağınıza şüphem yok. 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin sembolü olacaktır. Kuruluşun ve kurtuluşun kadim şehri Eskişehir’dir. Hem merkezi yönetim hem yerel yönetim bir arada olduğu zaman Eskişehir ayağa kalkar, ihya olur. Mahalli idareler seçimi nedeniyle halkın huzuruna çıkacağız. Biz eser ve hizmet siyasetiyle milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz” dedi.

PHOTO-2024-01-28-15-00-01 (1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye 100 yılı şehirleri için hazır mıyız, kararlı mıyız diye sorarak, 31 Mart seçim gecesi Türkiye Cumhuriyeti haritasını Cumhur İttifakının renkleriyle boyuyor muyuz diye sordu. Erdoğan, Eskişehir’in kadim bir şehir olduğunu da belirterek, Anadolu’nun mayasının bu topraklarda çalındığını, belediyecilikte atılımın 31 Mart’tan itibaren buradan başlayacağını, Eskişehir’i de kutlu yolculuğun lokomotif illerinden biri olarak kabul ettiklerini söyledi.

Erdoğan daha sonra Eskişehir’in merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını tek tek çağırarak açıkladı ve tanıttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Eskişehir ilçe adayları şunlar oldu.

Odunpazarı: Özkan Alp (AK PARTİ)

Tepebaşı: Hamid Yüzügüllü (AK PARTİ)

Sivrihisar: Hüseyin İlhan (AK PARTİ)

Beylikova: Vahit Kara (AK PARTİ)

İnönü: Serhat Hamamcı (AK PARTİ)

Günyüzü: Hidayet Özmen (BBP)

Han: Bekir Belceli (AK PARTİ)

Mahmudiye: Murat Uçarer (AK PARTİ)

Mihalgazi: Zeynep Güneş (AK PARTİ)

Alpu: Alparslan Kokulu (MHP)

Mihalıççık: Halil Sami Barış (MHP)

Seyitgazi: Erhan Erden (MHP)

Çifteler: Kadir Bıyık (MHP)

Sarıcakaya: Faruk Güler (YENİDEN REFAH)