Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamlarında ziyaret etti.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamlarında ziyaret etti.

Yıldıztepe Kooperatifi tarafından düzenlenen “Meci Kültürü ve Yerel Yönetimler” konulu söyleşiye katılmak için Eskişehir’e gelen Rize’nin Fındıklı İlçesi Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette ikili bir süre sohbet etti. Yerel yönetimler, tarım politikaları, Türkiye’deki kooperatifçilik çalışmaları ve temiz tarım hakkında konuşan Başkan Kurt ve Çervatoğlu’un sohbetinde, yaşanan ekonomik kriz ön plana çıktı. Başkan Kurt ve Çervatoğlu belediye çalışmaları ve yerel yönetimler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Başkan Kurt’a Fındıklı’da gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Çervatoğlu, ‘Halkın Bakkalı’ projesini anlattı. “Doğal bahçelerde üretilen doğal ürünleri halkımızla buluşturuyoruz” diyen Çervatoğlu, meci kültürüne dikkat çekti.
 

‘Seçimde Z kuşağı belirleyici olacak’ ‘Seçimde Z kuşağı belirleyici olacak’

Çervatoğlu, konuk severliği için Başkan Kurt’a teşekkür etti. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, ziyareti için Çervatoğlu’na teşekkür etti. Başkan Kurt, Çervatoğlu’na Odunpazarı’nda gerçekleştirdikleri çalışmaların yanı sıra özellikle Halk Market projesinden de bahsetti.

‘DENEYİMLERİ KARADENİZ’E TAŞIYACAĞIZ’
Çervatoğlu, Başkan Ataç’ı da makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çervatoğlu ve Ataç, ülke gündemine ilişkin ve ilçelerinde hayata geçirdikleri projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretin ardından bir değerlendirmede bulunan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, “İç Anadolu’nun en önemli illerinden birisi olan Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Teker teker tıkır tıkır çalışan tüm belediyelerimizin tüm Türkiye’de nasıl çalıştıklarını göstermek ve buradaki deneyimleri Karadeniz’e taşımak adına sevgili başkanımı ziyaret ettim. Ahmet Başkanımızın tecrübelerinden faydalanıyoruz ve İç Anadolu’da ürettiği güzellikleri Karadenizlilerle buluşturacağız. Hayata geçirdiği örnek projelerden ve misafirperverliğinden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç ise, “Sevgili Ercüment Başkanımız ile her zaman övündük ve övünmeye de devam ediyoruz. Başkanımız kişilik olarak çok donanımlı ve iyi bir kardeşimiz. Kendisi Fındıklı’da güzel işler yapıyor. Ben de kısmet olursa bahar aylarında Fındıklı’ya bir ziyaret gerçekleştireceğim. Bizler her zaman Ercüment Başkanımıza destek olmaya hazırız ve her zaman yanındayız. Kendisini Eskişehir’de görmekten dolayı çok mutlu oldum. Ziyaretinden ötürü de teşekkür ediyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Ziyaret, Başkan Ataç’ın misafirine belediye hizmet binası içerisinde yer alan Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu eserlerini gezdirmesiyle ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.