Büyükşehir Belediyesi Gündüz Yaşam Merkezi’nden hizmet alan 18 yaşından büyük zihinsel engelli, otizmli ve alzheimerli vatandaşların diş ve ağız sağlığı da Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yapılıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi, zihinsel engelli, otizmli ve alzheimerlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için Gündüz Yaşam Merkezi’nde çalışmalarına devam ediyor.  Yıl boyunca 18 yaş ve üzeri zihinsel engelli bireylere spor, müzik, drama, mutfak, el işi gibi atölyelerle güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayan Gündüz Yaşam Merkezi,dişçi hizmetiyle de merkezden yararlanan bireylerindiş tedavilerini gerçekleştiriyor. Bugüne kadar 28 zihinsel engelli, otizmli ve alzheirmerlının tedavisini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi diş hekimi 7 kişinin daha diş tedavisinin devam ettiğini belirtti.

Sivrihisar’daki festival esnafı mutlu etti Sivrihisar’daki festival esnafı mutlu etti

Diş tedavisi için bilgi ve randevu almak isteyen vatandaşların 0222 231 32 25 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini ifade eden yetkililer, protez ve kaplama yapımı haricinde tüm tedavileri gerçekleştirebildiklerini, sadece engelli bireylerin değil tüm Eskişehirlilerin yaş sınırlaması olmaksızın merkezden yararlanabileceklerini belirttiler.