Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde yaz okulu açılmayacağı ve ‘Üç Ders Sınavı’ yapılması yönünde karar alınmıştı. Öğrenciler ise mezun olamayacakları gerekçesi ile karara tepki göstermişti.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Fuat Erdal, öğrencilerden gelen tepkiler ve talep üzerine 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde ‘Yaz Okulu’ yerine ‘Üç Ders Sınavı’ uygulanması yönünde alınan kararı yeniden değerlendirmek üzere Üniversite Yönetim Kurulu’nu acil gündem ile toplantıya çağırdı. Toplantı sonrasında ‘Yaz Okulu’ açılması kararı verildi. Yaz Okulu sınavları Eylül ayında, pandemi şartlarının el vermesi halinde yüz yüze, aksi takdirde çevrimiçi olarak yapılacak. Yaz Okulu başvuru takvimi ise üniversitenin web sitesi üzerinden duyurulacak.

ÇAKIRÖZER’DEN TEŞEKKÜR VE ÇAĞRI

ÜYEP’ten 'Müzede Drama' dersi ÜYEP’ten 'Müzede Drama' dersi

Geçtiğimiz günlerde öğrencilerin sesi olan ve Yaz Okulu getirme talepleri için Rektör Erdal ile görüşen CHP Milletvekili Utku Çakırözer, öğrencilerin taleplerini karşıladığı için Anadolu Üniversitesi yönetimine teşekkür etti. Çakırözer, ‘Üç Ders Sınavı’nın iptal edilmesinin de Temmuz ayında mezun olacak öğrenciler mağdur ettiğini belirterek, bu mağduriyetin de giderilmesi yönünde çağrıda bulundu.