Ak Parti İl Binası’nda düzenlenen toplantıya Eskişehir Milletvekilleri Fatih Dönmez, Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Ak Parti MKYK Üyesi Ali Demirel ve İl Başkanı Süleyman Reyhan ve milletvekili Nebi Hatipoğlu ile kalabalık bir partili grubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Süleyman Reyhan, Nebi Hatipoğlu’na hoş geldiniz dedikten sonra sözü MKYK Üyesi Ali Demirel’e verdi. Demirel, Hatipoğlu’nun partilerine katılmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, özel ve anlamlı bir günde olduklarını belirterek Hatipoğlu, partilerine güç katacağını ve hep birlikte Eskişehir’e hizmet edeceklerini söyledi.

Milletvekili Fatih Dönmez de, “Nebi kardeşimize Ak Parti ailesine hoş geldin diyorum. Memleketimize, kentimize hep birlikte hizmet edeceğiz. Önümüzde bir yerel seçim var, ilçelerimizi, illerimizi yönetecek yöneticilerimizi belirleyeceğiz. Eskişehir’de belediyeleri kazanacağız” dedi.

IMG_1230

“HERKESİN MİLLETVEKİLİYİM”

Daha sonra söz alan Milletvekili Nebi Hatipoğlu, şahsıma gösterdiğiniz yoğun ilgi ve bu toplantı için teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı. Ak Parti’yi katılmaktan mutlu olduğunu belirten Hatipoğlu, Eskişehir’e en iyi hizmeti vermek için çalışacağının altını çizdi. Hatipoğlu, partililere seslenerek önümüzde yapılacak olan yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra soruları yanıtlayan Hatipoğlu, İYİ Parti’den ayrılış nedenleri ve süreci hakkında daha önce açıklamalar yaptığını belirterek, insanların kalitesinin bir işe girerken değil de çıkarken belli olacağına vurgu yaptı. Hatipoğlu, “Ben İYİ Parti defterini kapattım, bana sataşılmadığı ya da hakkımda iftiralar atılmadığı sürece konuşmayacağım. Bana “Ak Parti’ye Belediye Başkan adayı olmak için mi geçtiniz” diye soruyorlar. Böyle bir şey yok. Böyle bir taahhüt de yok, benim beklentim de yok. Buna karar verecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımız böyle bir görev verirse elbette kabul ederim. Uzun süredir iyi hizmet alamayan Eskişehir’i Ak Parti belediyeciliğiyle tanıştırmak isterim” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalar ilgili soruyu yanıtlayan Hatipoğlu, Akşener’in söylediklerinin çok da önemi olmadığını ifade ederek, “Bundan sonra ağzımdan Eskişehir dışında bir şey duymayacaksınız. Büyükşehir adayı olur ve seçilirsem Eskişehir’i Türkiye’de şampiyon yaparım. Enerjimiz var. Eskişehir’i ikinci bir İstanbul yapmak için çalışırım” dedi.

IMG_1214

“BENİMLE YOL YÜRÜMEK İSTEYENLER VAR”

İYİ Parti’den istifa ettikten sonra kendisiyle birlikte gelmek, kendisiyle yol yürümek isteyenlerin olduğunu belirten Hatipoğlu, aralarında yöneticilerin de olduğu yaklaşık 500 kişinin önümüzdeki günlerde İYİ Parti’den ayrılarak Ak Partiye katılacaklarını söyledi.

“BEN HERKESİN MİLLETVEKİLİYİM”

İYİ Parti’den seçilip daha sonra Ak Parti’ye geçtiği ve aldığı oyları da gittiği partiye götürdüğü şeklindeki eleştirilere cevap veren Hatipoğlu, “Ben Eskişehir’de 90 bin oy aldım. Bunlar arasında benim kendi oyum da var. Beni sevenlerin oyları var. Ak Partilinin de var, İYİ Partilinin de, CHP’linin de, MHP’linin de, diğer partililerin de oyu var. Ben Eskişehir aşığıyım. Şehrime hizmet etmek istiyoruz. Burada daha iyi hizmet vereceğini düşünerek geçtim. Ben herkesin milletvekili olacağım. Herkese hizmet edeceğim. Kimsenin oyunu bir yere götürdüğüm yok” şeklinde konuştu.

IMG_1228

ESKİŞEHİRSPOR HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

Eskişehirspor ile ilgili soruyu da yanıtlayan Hatipoğlu, Eskişehirspor taraftarına verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Daha önce nasıl şampiyon yaptıysam, Ak Partili milletvekilleriyle birlikte yine şampiyon yapacağız. Bu sene bir üst lige, daha sonraki seneler de diğer üst liglere çıkaracağız. Büyükşehir Belediyesi’ni kazandığımız taktirde daha fazla destek vereceğiz, tık tık diye üst liglere çıkacağız. Maçlara gidiyorum, sorunlarıyla ilgileniyorum, bire bir takipteyim” dedi.

Hatipoğlu’nun sözleri sık sık alkışlarla kesildi, Ak Partililer kendisine büyük bir coşku gösterdi. İl Başkanı Süleyman Reyhan, Hatipoğlu’na “Liderin Hikayesi” adlı kitabı hediye etti.