PARAYA EL SÜRMEDİK

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek düzenlediği basın toplantısında “Kongre kararı aldıktan sonra kulübün ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettik. Bütçemiz yettikçe bir şeyler yapmaya çalıştık. Bildiğiniz üzere ETİ ile bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşma kongre sürecine denk geldiği için ETİ’den rica ettik ve bu para ile futbolculara ve kulüp personellerine ödemeler yapıldı. Yani biz Eskişehirspor yönetimi olarak bu paraya el sürmedik.

TIKANDIK KALDIK

Eskişehirspor’un transfer tahtasını açabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Bir ekip kurduk, İstanbul’a gittik ve avukatlarla görüştük. Transfer tahtasının açılması için yüzde 85 civarında imza topladık ve TFF’ye teslim ettik. Ancak ekonomik anlamda tıkandık. Tahtayı açabilmek adına büyük ölçüde yol kat ettik. Ekonomik sıkıntılar önümüzü tıkadı.

GELSİNLER ALSINLAR

Biz genel kurulu alırken aday değiliz demeye zaten getirdik. Biz zaten kulübü sahipsiz bırakmamak adına liste yapıp kulübü aldık. Yine aday değiliz. İnşallah yeni liste ve yeni adaylar çıkar. Ekonomik olarak daha güçlü birileri varsa gelsin kulübü alsınlar diyoruz. Canla başla elimizden gelen ne varsa onu yapmaya çalıştık. Kimsenin bir kuruşuna dokunmadan da bugünlere getirdik. Yaşasın Eskişehirspor” dedi.

SORU ALMADI

Eskişehirspor yönetimi bugün yapılacak olan Genel Kurul öncesinde son toplantısını yaparken, toplantının başında Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek soru almayacağını dile getirdi. Gündeme dair sorulması gerekilen soruları sormak istenilse de yönetim soru almak istemedi.