Tepebaşı Belediyesi’nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinliklere vatandaşlar adeta akın etti.

Etkinliklerin ilki İsmet İnönü 1 Caddesi’nde gerçekleştirilen bisiklet korteji oldu. Eskişehir Bisiklet Derneği - Vel ESBİD ile birlikte düzenlenen etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Rabia Akman ve yüzlerce Eskişehirli bisiklet sürücüsü katıldı. Kortej başlangıcında Eskişehir Bisiklet Derneği adına konuşan Tevfik Ulak, “Bu kutlu ve mutlu günde Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandığı bu zaferi kutlamak bizim için bir onurdur. Herkese kutlu ve mutlu olsun” dedi.

BİSİKLETİN ÖNEMİNİ VURGULADI

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise bisiklet kullanımının artması gerektiğine dikkat çektiği konuşmasında, “Bugün özel bir gün... Böyle özel bir günde, özel bir çalışma yapalım istedik. Milli mücadelenin taçlandığı 30 Ağustos’ta, hep beraber kutlamak bizlere mutluluk verecek. Çünkü Mustafa Kemal yola çıkarken böyle bir zafer kazanacağını bilerek yola çıktı. Büyük çabalarla, o yoksul halkla beraber, imkansızlıklarla böyle bir zafer kazandı ve bu zafer bütün ülkelere örnek oldu. Bisiklet artık dünyada çok önemli noktaya geldi. Eskişehir’de de bunun dikkatini çekmek, farkındalığını yaratmak çok önemli. Ama inanın bundan 60 yıl önce yine bisiklet hareketleri vardı. Örneğin fabrikalar dağıldığında her yer bisikletlerle kaplanırdı ve ortaya güzel bir fotoğraf çıkardı. Bisiklet; ekonomi, sağlık ve çevre demek. Bunların buluştuğu bir aracı bizim de artık sık olarak hayatımızın içinde kullanmamızın gereğine inanıyorum. Bu kortejin sağlık içinde kazasız belasız geçmesi en büyük dileğimdir. Bu konuda bize büyük destek veren Eskişehir Bisiklet Derneği’ne de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Kadın komutanlar kadın işçilerin gününü kutladı Kadın komutanlar kadın işçilerin gününü kutladı

‘BİSİKLETİ ULAŞIM ARACI OLARAK YAŞAMIMIZA SOKALIM’

Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de burada bir konuşma yaparak, “Bugün gerçekten çok anlamlı bir gün. Tüm dünyaya bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz bir gün. Böylesi anlamlı bir günde, her zaman olduğu gibi çok anlamlı etkinliklerle Eskişehirlilerimize hizmet veren Tepebaşı Belediyemizin yine anlamlı bir etkinliğinde birlikte sizlerle birlikte olmaktan çok mutluluk duyuyoruz. Eskişehir düz bir alana sahip olması nedeniyle bisiklet kullanımına yatkın bir şehir. İnşallah çok kısa sürede bisikleti sadece spor aracı olarak değil, yaşamımıza bir ulaşım aracı olarak sokacağımız günlerin uzak olmamasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Ataç, Milletvekili Süllü ve İl Başkanı Akman ile birlikte yüzlerce vatandaş, Türk Bayrakları ile süslenmiş bisikletlerine binerek şehir merkezinden konser alanına geçti. İsmet İnönü 1 Caddesi - NEOPLUS AVM güzergahında gerçekleşen korteje, akülü araçları ile katılan engelli vatandaşlar da etkinliğe renk kattı.