Eskişehirspor tarihinin en kötü dönemlerini yaşamaya devam ediyor. Kırmızı Siyahlılar en son 2. Ligde 30 Mart 2022 tarihinde sahasında oynadığı Akhisar karşılaşmasından aldığı 1-0’lık galibiyetin ardından 202 gündür sevinemiyor. Şimşekler 2. Lig ve 3. Lig olmak üzere son çıktığı 12 maçta galip gelemedi.

KARABULUTLAR

Eskişehirspor’un üzerinde karabulutlar dağılmıyor. Önce 2. lige düşen, burada başarısız performanslar göstererek ardından 3.Lige kadar düşen Eskişehirspor’da yolun sonu karanlıktan öteye geçmiyor. Büyük düşüşün yaşandığı Kırmızı Siyahlılar’da en büyük korku ise 3. Ligden de düşmek.

TAKIM KALMAYACAK

Eskişehirspor’un dibe çöküşü hızla devam ederken, tüm camiayı büyük bir endişe kapladı. Yolun sonunda ise amatör kümeye kadar düşmek var. Olası kötü senaryoda Eskişehir adına en büyük kayıp yaşanacak. Profesyonel liglerde mücadele eden tek bir takım dahi kalmayacak.

7 AY OLDU

Eskişehirspor 7 aydır kazanamıyor. En son 2.Ligde 30 Mart tarihinde iç sahada oynadığı Akhisar karşılaşmasını 1-0 kazanan Eskişehirspor bu tarihten bugüne maç kazanamadı. 2. ligin son 5 haftası ve 3. Ligde çıktığı 7 karşılaşmadan sadece 1 puan alan Eskişehirspor toplamda 12 maçtır galibiyet yüzü görmedi.

2 BERABERLİK

Dünya Kupasında oynayacak Dünya Kupasında oynayacak

Eskişehirspor son 12 maçından sadece 2 beraberlik aldı. 2. ligde 30 Nisan’da oynadığı Uşak maçından 1-1’lik beraberlikle ayrılan Eskişehirspor, 3. Ligde ise sadece Şile Yıldız deplasmanında berabere kaldı. Alınan bu beraberlik ise 2022-2023 sezonun Es Es’in tek puanı oldu. Şimşekler yeni sezonda çıktığı 7 karşılaşmada sadece 1 puan aldı.