Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihi yapacak öğrenciler için Eskişehir Şehir Koleji’nde ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verilecek.

Yoğun bir sınav hazırlığı ardından sınav stresinin geride bırakıldığı bir dönemde öğrenciler için üniversite tercihi bulunuyor. Eskişehir Şehir Koleji yöneticileri, tercih yapacak öğrenci ve veliler için süreç biraz yorucu olsa da birlikte en doğru seçimin yapılacağını belirttiler. Tercihler yapılırken alınan puana göre en iyi sonucun hedeflenmesi ya da alternatif seçeneklerin değerlendirilmesi gerektiğini belirten eğitimciler, “Üniversite eğitiminin aynı zamanda kişisel çabalarla da zenginleşeceği unutulmamalı, tek bir kriter göz önünde bulundurularak tercihler yapılmamalı. Artık hedefimiz sınavlara hazırlanmak, puanlarımızı yükseltmek değil geleceğimizi bireysel çaba ve kararlarımızla inşa etmektir” dediler.

Aktarlar ter kokusunu önlemek için tuz sabununu öneriyor Aktarlar ter kokusunu önlemek için tuz sabununu öneriyor

Tercih sürecini öğrencilerin puanına ve hedeflerine göre planlanacak ücretsiz tercih danışmanlığından yararlanmak için 27 Temmuz 5 Ağustos tarihleri arasında randevu oluşturulabilecek. Tercih hizmetine sadece Şehir Koleji öğrencileri değil, dışarıdan da öğrencilerin başvurabilecekleri ifade edildi.