(Ufuk Azbay) Toplantıya Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya da katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda açılış konuşmasını Saadet Partisi İl Başkanı Kadir Ateş açılış konuşmanı yaptı. Belediye başkanı adayları da birer konuşma gerçekleştirdi.

Sp’den Coşkulu 1

‘İMAN VARSA İMKAN DA VARDIR’

Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fesih Bingöl, yaptığı konuşmada kentin trafik probleminin çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bingöl, “Toplu taşımanın ucuzlatılması, içilebilir kalitedeki suyun şebeke suyu halinde hanelere ulaştırılması ve ucuzlatılması, içme suyu kaynaklarımızın çoğaltılması ve ucuzlatılması elzemdir. Yeni ulaşım kanalları neticesinde ulaşımın kolaylaştığı şehrimizin, ticari ve kültürel açıdan marka haline getirilmesi, tarım ve hayvancılığa hakkı olan özenin ve önemin gösterilmesi, aile kurumunu kollayıcı ve gözetici unsurların harekete geçirilmesi, kimsesizlerin, kimsesiz çocukların, yaşlılarımızın ve engellilerimizin yaşayan şehrin dinamiklerine adapte olabilmelerinin sağlanması zaruridir” diye konuştu. Projelerinin uygulanabilir projeler olduğunun altını çizen Bingöl, yurtdışında da cazibe merkezi haline gelmiş bir Eskişehir hayaline sahip olduklarını kaydetti. Bingöl, “Bu hayalimizi gerçekleştirmek için ayağı yere basan projelerimiz var. Bu projelerimizi kısa sürede hayata geçirebilecek altyapımız var. Bu projeleri hayata geçirebilecek kaynaklarımız hazır. Tüm bunların yanında bizler inançlı insanlarız. Önce ahlak ve maneviyat anlayışı bizim öncelikli varlığımızdır. Bizim en önemli dinamiklerimizden biri de ‘İman varsa imkân da vardır’ Biz toplu iğne bile yapılamayacağının söylendiği bir dönemde ülkemizi baştan sona fabrikalarla donatmayı başarmış bir misyonun temsilcisiyiz. Biz sadece kendi refahını değil yanındaki kardeşinin refahını kendisininkinden üstün tutan bir zihniyetin temsilcisiyiz. Görev verildiğinde bütün öz kaynaklarını seferber ederek sadece halkın refahı için gecesini gündüzüne katarak çalışmayı kendisine şiar edinmiş bir zihniyetin temsilcisiyiz. En çok da kendini kimsesiz sayanın kimsesiyiz” diye konuştu.

‘ESKİŞEHİR’İN MAKUS TALİHİ DEĞİŞECEK’

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya da bir konuşma gerçekleştirdi. Kaya, “Milli Görüş denildiğinde üç ana unsur vardır. Birincisi yaşanabilir bir Türkiye’yi kast eder.  İkincisi yeniden büyük Türkiye’yi işaret eder. Üçüncüsü yeni bir dünya idealini dinlendirir. Yaşanabilir bir Türkiye idealinin alt yapısında Milli Görüş Belediyeciliği vardır. Ülkemizin insan merkezli bir anlayış ile ayağa kalkabilmesi barış ve huzur içerisinde yaşayabileceği alt yapının oluşturulabilmesi yaşanabilir bir Türkiye idealinin hayat bulmasıyla mümkün hale gelebilir. 31 Mart seçimlerinde Eskişehir’in kaderini bir beş yıl daha ötelemek adına bugün burada bir araya geldik. Şu manzara gösteriyor ki 31 Mart’ta özlem zirve yapmış, 31 Mart Eskişehir’in makûs talihinin değişeceği bir gün olarak kayıtlara geçecektir” diye konuştu. Saadet Partisi’nin adayları; “Günyüzü Belediye Başkanı Adayı Metin Kilit, İnönü Belediye Başkan Adayı Yücel İpek, Sarıcakaya Belediye Başkan Adayı Adil Keser, Han Belediye Başkan Adayı Sezer Özçesoy, Beylikova Belediye Başkan Adayı Serdar Akbıyık, Sivrihisar Belediye Başkan Adayı İdris Kaçar Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Fahri Karabeli, Çifteler Belediye Başkan Adayı Hamdi Tabanlı, Alpu Belediye Başkan Adayı Ali Ulvi Büyükkıdan Mihalıççık Belediye Başkan Adayı Mehmet Kavak, Mahmudiye Belediye Başkan Adayı Muzaffer Kaplan, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Satekin, Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Elif Örs, Büyükşehir Belediye Başkanı Fesih Bingöl” şeklinde ilan edildi.