Eskişehirspor’un en büyük düşmanı kendi içerisinde iç savaş veren bir camiaya sahip olması. Buda köklü camiayı bu noktalara getirdi. Hangi yönetimler gelirse gelsin başarılı olunmaması adına perde arkasında gizlenip işleri karıştıranların artık gün yüzüne çıkma zamanı geldi. Eskişehirspor göz göre göre yok olma eşiğine gelirken, birilerinin çıkıp buna dur demesi gerekiyor.

MÜCADELELERİ YETMEDİ

Emre Özbayer ile yollar ayrıldı Emre Özbayer ile yollar ayrıldı

Her dönemde yaşanan sıkıntılar Eskişehirspor’un sonunu getirdi. Perde arkasından iş çevirip kulübün bu noktalara gelmesine sebep olanların artık ortaya çıkıp Eskişehirspor’u ayaklandırması gerekiyor. Mevcut yönetim görev süresince saha içerisinde başarılı olamasa da saha dışında alacaklılar karşısında büyük bir mücadele vererek 55 Milyon’a yakın borcu kapattı. Ancak bu Eskişehirspor’un ne transfer tahtasını açmaya yetti ne de saha içerisinde başarı getirdi.

İCRAAT ZAMANI

Daha ligin ortasında yapılan destek kampanyalarında yüksek bağış yapanlara dahi destek olunmaması için baskı kuranlar, transfer tahtasının açılması için imza toplamak için mücadele veren mevcut yönetimin işlerini bozmaya çalışanlar, yönetimi istifaya sürükleyip genel kurulun yapılmasını sağlayanların gün yüzüne çıkarak Eskişehirspor’a destek olma yada sahiplenmeleri gerekiyor. Şayet 6 Ocak’ta çoğunluk sağlanamaz ve bir yönetim oluşmaz ise ligin ikinci yarısına çıkmak bile hayal olur. Göz göre göre koskaca bir camianın yok oluşunu seyredenler, genel izleyici modundan çıkıp icraata geçmek zorundalar.