Parti binasında düzenlenen toplantıya Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

Adaylık açıklamasında konuşan Emine Edizgil, Genel Merkezin almış olduğu kararla birlikte 3 Ekim tarihi itibarıyla tüm Türkiye geneliyle beraber Eskişehir’de de kongre takviminin başladığını belirterek, “Şimdiye kadar delege seçimleri ve 14 ilçemizdeki kongrelerimizi toy havasında, birlik beraberlik ortamında gerçekleştirdik. Delege seçimlerimizi ve ilçe kongrelerimizi İYİ Parti’yi Eskişehir’de birinci parti yapmak ilkesiyle yüksek katılımlı ve coşku içerisinde tamamladık. Kongrelerimizde seçilen ve güven tazeleyen bütün ilçe başkanlarımı ve yönetimlerini tekrardan tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Ülke yangın yeri içerisindeyken adalet temelinde cübbelerin önüne düğmeler takılırken, vatandaşlarımız geçim derdiyle mücadele ederken, biz iyi ve cesur kadrolar olarak kaybolan demokrasiyi yeniden inşa etmek için gece gündüz demeden genel merkezimizin talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

MASA BAŞINDA ÇALIŞMADIK, SAHADA ÇALIŞTIK.

Beş ay önce Genel Başkan Meral Akşener tarafından partinin il başkanlığı görevine getirildiğini hatırlatan Edizgil, “Göreve geldiğim günden bu zamana kimseyi ayrıştırmadan, samimiyetle “İnsanı yaşat ki devlet yaşanın” sözünün bilinciyle çalıştık.  İlçelerimizde, mahallelerimizde, sokaklarımızda düzenlediğimiz programlar ve etkinliklere partimizin başarısı için, kıymetli dava arkadaşlarımla beraber çok mücadele verdik. Yarın da vermeye devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu zamana, İYİ Parti’nin başarısız olmasını isteyenlerin nice tuzaklarıyla karşılaştık. Ancak hiçbir zaman tuzak kuranların seviyesine inmedik ve her zaman “Tuzak kuranların en hayırlısına” sığındık. Bugün çok şükür bütün engelleri aştık ve karşınızdayız. Partimize ve ülkemize hizmet etmek için, “fikri hür, vicdanı hür” değerli dava arkadaşlarımızla Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ve ilkeleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Edizgil sözlerini şöyle sürdürdü. “Bizler siyasette hesap yaparak değil, hizmet ederek mutlu olan insanlarız. Bizler samimiyet ve tevazu ile çalışan, içi dışı bir olanlarız. Bizler sözünü namusu gibi sinesinde taşıyanlarız.  Bizler “Parti küçük olsun, ama benim olsun” diyenler değiliz. Bizler İYİ Parti’yi Türkiye’de ve Eskişehir’de iktidara taşıyacak kadrolarız. Partimizin herkesi kucakladığı bir yapıya taşıyabilmek, ülkeme ve siz değerli hemşerilerime hizmet etmeye devam etmek için il başkanlığı adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum. Çıktığımız bu kutlu ve şerefli yolda Rabbim bizlerin yardımcısı olsun. Beni dava arkadaşlarıma, bizleri aziz milletimize karşı mahcup etmesin. Kazanan partimiz ve milletimiz olsun.

GÜÇLÜ ADAY VURGUSU

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kabukcuoğlu, “Bir bölünme ve ayrışma yoktur. Emine Edizgil’i cesaretinden dolayı kutluyorum” dedi. Emine Edizgil için güçlü adaylık vurgusu yapıldı. Görüşlerini aldığımız partililer, kendisinin bir doktor olarak, insanlara sevecenlikle yaklaşan, bir başkan olduğu, yapılacak il kongresiyle de seçilmiş başkan olarak partinin en iyi yerlere gelmesi için çalışacaklarına inandıklarını ifade etti.