20 OYUNCU ALDIK

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca “Eskişehirspor kapanma sürecine girdiydi.  54 gün süren kongreler olmaya başlamıştı. Biz burada yönetim kurulu oluşturduk ve Başkanvekili olarak görev aldık. Armanın yaşamasını sağladık. Onun akabinde de büyüklerimizin ve taraftarlarımızın desteğiyle beraber Başkanlık görevini yürütmeye başladık. Yaptığımız çalışmalar sonrası 7 sezondur kapalı olan transferi açtık ve akabinde 20 oyuncuyu kadromuza kattık.

26 PUAN ALDIK

Biz görevde olmadığımız süreçte Eskişehirspor’un sadece 10  puanı vardı. Akabinde bugün itibariyle 26 puanımız var.  Tabi ki çok az puan alındı. Biz zaten 15 maç kala yeni transferlerimizi oynatabildik. Bu süreçte tabi ki uyum süreci oldu, birçok hakem hatası oldu. Eğer biz bu transferi sezon başında yatabilseydik takımımız play-off oynardı.

GERÇEK OLMADI

Aslında biz buraya şampiyon olacak bir takım kurduk. Transfer yaparken de tüm oyuncularımızın peşinatlarını ödedik. Hiçbir oyuncumuza borcumuz kalmadı. Ama maalesef nasip olmadı beklenen mucize gerçek olmadı. Yönetim Kurulu, şehir ve taraftar olarak birçok şeyi başardık aslında. Biz bu yola çıkarken de şehrin kardeşleriyiz diye yola çıktık.

BORÇ 300 MİLYON

Bakarsanız Eskişehirspor her yıl lig düştü kimsede çıkıp da almadı. İnşallah seçim öncesi verilen sözler, seçimden sonra tutulur. Şuan Eskişehirspor’un 300 Milyon Liraya yakın bir borcu var. Buda kapatılmayacak bir borç değil bana göre… Eskişehirspor’un önüne arkasına isim sponsoru gelmesin diye bizde zamanında karşı çıktık ama şuanda Eskişehirspor’un bir geliri yok.

SPONSORLUK VEREBİLİRİZ

Geçmiş dönemdeki yönetimlerin hatalarından dolayı zaten kulübün bütün gelirlerine temlik koyulmuş…Tabi ki bu süreçte  2-3 yıl isim sponsorluğu verebiliriz. Siyah Kırmızı sevdasına arma aşkına bağlıyorum. Bizim başka bir takım tutma gibi bir şansımız yok. Eskişehirspor amatör kümeye düşse bile sokakta oynasın kaldırımda destekleriz sloganıyla gittik.

STRESE SOKTUK

Eskişehirspor hangi ligde hangi sırada olursa olsun biz toprağa düşüne kadar Eskişehirsporluyuz.  Transfer ettiğimiz bütün oyuncular karakterli oyuncular ama Eskişehir öyle bir yer ki, stresi kaldıramadılar. Bizler de maçlardan önce yaptığımız toplantılar öncesi bu maçı muhakkak alacağız diye stresin ortasına koyduk. 

STATÜDE YANLIŞ VAR

Ama sezon öncesi bu takımı kursaydık süreç başka türlü olurdu. Aslında burada statüde yanlış var. Biz bunu Türkiye Futbol Federasyonu da bildirdik. Bizim grubumuzdan 3, 2. Gruptan 2 ve 3. Gruptan ise 1 takım düşüyor deprem nedeniyle. Biz de bu adaletsizliği TFF’ye ilettik diğer kulüplerimiz gibi. 

KÜME DÜŞME KALKAR

İnşallah önümüzdeki günlerde de müjdeli haber gelecek diye umut ediyoruz. Küme düşme kalkar.  Biz hiç zaman görevden kaçmayız. Arkamızı dönüp gitmeyiz. Eskişehirspor’u da ortada bırakmayız. Biz iyi günde de kötü günde de varız. Tabi ki camiada burayı daha iyi koşullarda yönetecek bir isim varsa da biz ona da yardımcı oluruz.

KULÜBÜ KAPATTIRMAYIZ

Fakat Eskişehirspor’u ortada bırakmayız. Eskişehirspor’u kapattırmayız. Eskişehirspor’un kapısına kilit vurdurtmayız. Bize de verilen görevleri sonuna kadar yaparız. Eğer bu görev tekrardan bize verirlerse bizler Eskişehirspor düşse de kalsa da hedefiyle beraber düştüğü yerden yerine çıkartmak için çalışırız. Bu Eskişehir’e bizim borcumuz olur. Bu borcu da her türlü şekilde öderiz” dedi.