İYİ Parti Eskişehir İl Örgütü’nde istifa şoku yaşandı. İYİ Parti’den bir dönem il başkanı adayı olan Soner Çam ve ekibi istifa dilekçelerini İlçe Seçim Kurulu’na götürdü. Çam ve ekibi ilerleyen günlerde 400 ile 600 arasında partilinin istifa edeceğini söyledi.

İstifa dilekçesini vermelerinin en büyük sebebinin Meral Akşener ve Koray Aydın olduğunu savunan Çam, “Meral Akşener ben iktidar olacağım, ben Cumhurbaşkanı olacağım diye bu milletin son umut, son şans olarak gördüğü partiyi maalesef ayaklar altına almıştır. Kağıttan kule bir parti olmuştur. Çocuk gibi küserek adaylığımı açıklamayacağım diye evine gidiyor. Parti üst yönetimi ve taban ne olursun gel bizim genel başkanımız ol, bizi kurtar diye yalvarıyor. Oysa siyasi partilerde herkes hür iradesiyle adaylığını açıklayabilir. Üst yönetim Meral Hanım’dan başka hiçbir aday göstermeyeceğiz demektedir. Siyasi partilerde demokratik haklar kullanılmamaktadır” dedi.

 

“400 İLE 600 ARASINDA KİŞİ İSTİFA EDECEK”

 

Türkiye’nin ilk tarım enstitüsünde "Tarla Günü" düzenlendi Türkiye’nin ilk tarım enstitüsünde "Tarla Günü" düzenlendi

Partiyi bu duruma getiren, en zarar veren kişinin Koray Aydın ve ekibi olduğunu iddia eden Çam, “Milletvekilliği sıralamasında akçelerin konuşulduğu, pis kokuların yayıldığı basında da geçmiştir. Burada 110’ün üzerinde milletvekili bekleyen bir partide 43 tane milletvekili çıkarmıştır. Dolayısıyla parlamento üstünlüğü iktidar kanadına geçmiştir. Zaten Cumhurbaşkanlığını da kaybetmiştir. İşin en kötü yanı Meral Hanım dördüncü parti olmuştur. Selahattin Demirtaş’tan bile daha az oy olan bir partinin arkasından gidilemez” diye konuştu.