İL BAŞKANI EDİZGİL VE 14 İLÇE BAŞKANI ‘HATİPOĞLU’ DEDİ 
İftar programına İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, İYİ Parti ilçe başkanları, sanayi ve ticaretin önde gelenleri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. İftar öncesinde semazen gösterisi yapıldı. İftarın ardından toplantının açılış konuşmasını İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, gerçekleştirdi. Edizgil, ‘‘Ülke olarak şeffaflığa ve birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Adalete ihtiyacımız var. Ülkenin huzura ihtiyacı var. Bütün bunlar İYİ Parti iktidarında sizlerin olacak. Birlikte başaracağız’’ dedi.

A16ED1A2-299C-4B05-B6A0-5FA36C711489

Ardından sahneye çıkarak konuşma yapan Hatipoğlu, evlilik yıldönümü olduğunu belirterek konuşması esnasında eşini de yanına çağırdı. 1951 yılında Bulgaristan’daki zulümden kaçıp Eskişehir’e yerleşen İdris Hatipoğlu’nun torunu, İsmail Hatipoğlu’nun oğlu ve ailesinin 3. kuşak temsilcisi olduğunu aktaran Nebi Hatipoğlu, Eskişehir’de doğduğunu ve çocukluğunun, gençliğinin ve tüm hayatının Eskişehir’de geçtiğini belirtti. Şimdi de Eskişehir’de yaşadığını söyleyen Hatipoğlu, ‘‘Evim işyerim Eskişehir’de Allah nasip ederse de kalan ömrümü de Eskişehir’de yaşamak istiyorum. Eskişehir’de ticaret yaptım fabrikalar kurdum Eskişehirspor’da, Sanayi Odası’nda ve birçok sivil toplum kuruluşunda hizmet ettim. Eskişehir’de 10 binlerce hemşehrime iş ve aş sağladım.

75456301-C572-43CC-8E1E-484BD31FCFA5

Yaptığım her işi ciddiyetle yaptım her işin en iyisini yapmaya çalıştım. Allah nasip etti, her işin üstesinden başarıyla geldim. Şehrimizin en büyük markası Eskişehirspor’a başkan oldum ve 17 yıl aradan sonra şampiyon yaptım. Kendi firmamı da vergi ve ihracat şampiyonu yaptım’’ diye konuştu.

54F58DD7-098D-44AF-B2E8-DBBA5666AA44

‘GAZİ MECLİSİMİZDE ESKİŞEHİR İÇİN ÇALIŞACAĞIM’
‘‘Bugün de doğduğum büyüdüğüm ekmeğini yediğim Türkiye’nin gözbebeği Eskişehir’imizi, sanayide, sağlıkta, tarımda, ulaşımda kültür ve sanatta şampiyon yapmak için ilkelerini benimsediğim kendime yakın gördüğüm İYİ Parti’de sizin vekiliniz olmaya karar verdim’’ diyerek sözlerini sürdüren Hatipoğlu, ‘‘Çok kıymetli genel başkanımla konuştum beni sizlere emanet etti. Siz değerli hemşehrilerimin desteğinizi ve vekaletini alıp Gazi Meclisimize giderek Eskişehir için çalışmak, memleketime siz hemşehrilerime hizmet etmek, şehrimize kalıcı eserler bırakmak tek isteğim ve temennimdir. Birçok arkadaşım, ‘Dostum ya senin siyasette ne işin var, seni yıpratırlar’ diyor. ‘Her türlü imkanın var rahatsın dünyayı gez dolaş tatil yap keyfine bak’ diyor. Fakat ben şehrimizin ve ülkemizin zor durumda olduğunu görüyorum. Siz hemşerilerimin aydınlık günlere ulaşması gelecek nesillerimize evlatlarımıza torunlarımıza hak ettiği yaşanabilir çağdaş demokrat laik bir şehir ve ülke bırakmak için elimi değil vücudumu taşın altına sokuyorum. Sizlere buradan söz veriyorum. Eğer vekiliniz olarak Gazi Meclis’e gidersem, vekil olduğum sürece Eskişehir’de aç açıkta kimseyi bırakmayacağım. Esnafımız sanayicim için var gücümle çalışıp tüm imkanlara kavuşmalarına ön ayak olacağım. Çiftçimizin tüm sorunlarına eğilip onların Meclis’teki savunucusu olacağım.

39BB7035-3681-4028-8DDB-29D25A026C74

Buradan tüm cefakar taraftarımıza söz veriyorum Eskişehirspor’u Süper Lig’e tekrar çıkaracağım. Siz değerli hemşerilerimin dertleriyle dertlenip mutlu günlerinde yanında olacağım. Eskişehir’in insanı sizlerin bir evladı olarak her zaman yanınızda olacağım. Kendimi size, sizi Allah’a emanet ediyorum’’ ifadelerini kullandı. Ardından Hatipoğlu, sahneye il ve ilçe başkanlarını ve aday adaylarını davet etti. Fotoğraf çekiminin ardından İYİ Parti’ye üyelik için başvuran 26 kişiye rozetleri takıldı.

Editör: Milli İrade