Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Kıraç Elektrik fabrikasını ziyaret eden Başkanlar, Kıraç Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Kıraç ile bir araya geldi. Ziyaretlerinde üretim alanlarını da gezerek emekçilere çalışmalarında kolaylıklar dileyen Başkanlar, çalışanlar ile sohbet de etti. Ziyarette konuşan Başkan Ataç, “Biz sadece Türkiye'nin gerçeklerini ifade edeceğiz. İşte son asgari ücret 17 bin 2 lira. Bugün asgari ücretin bir kısmı yok oldu. Çünkü asgari ücretin zamlanmasından sonra her şeye de zam geldi. Bunun gibi çok sıkıntılar var. Eskişehir, bir cumhuriyet kentidir. Eskişehir özgürlüğüne düşkün insanların yaşadığı bir şehirdir. Eskişehir ekonomiktir. Eskişehir güvenlidir. Eskişehir'deki halkın bağımsızlıkları vardır. Bunların bozulmasını istemezler. Onun için gelin bu güzel düzeni bozmayalım. Eğer bizleri desteklerseniz önümüzdeki 5 yıl daha iyi noktaya getireceğimiz bir Eskişehir var. Bizim bu yaptığımız işler referansımızdır. Bu şehirde bir 5 yıl daha görev yapmak isteriz” dedi.

‘Güzel Düzeni 2

‘BELEDİYECİLİĞİ BİLEN BİR KADROYUZ’

Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, “Malum 31 Mart seçiminde belediye başkanı adaylarıyız. Geçmişten bu yana Ahmet abi 20 yıldır Tepebaşı Belediye Başkanı, ben 10 yıldır Odunpazarı Belediye Başkanıyım. Ayşe Hanım yeni aday ama 8 yıldır Büyükşehir Belediyesi'nde üst düzeyde yönetici. Dolayısıyla belediyeciliği bilen bir kadroyuz. Şimdiye kadar düzgün işler yaptık. Bundan sonra daha da iyisini uyumlu bir biçimde yaparız. Eskişehir Türkiye'de belediyecilik açısından parmakla gösterilen ender belediyelerden biri. Birçok belediye Eskişehir'e gelerek bizim yaptığımız hizmetleri görüyor, değerlendiriyor ve kendi yöresine uygulamaya çalışıyor. O nedenle avantajlıyız. Yolsuzluk, dolandırıcılık, yalan söylemek gibi bir huyumuz, adetimiz asla olmadı. Bundan sonra da olmaz. O nedenle önümüzdeki süreçte oylarınıza talibiz. Başarılı belediyelerin devam etmesini sağlamak sizin elinizde” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHRİMİZE NE İYİ ŞEKİLDE HİZMET EDERİZ’

EBB Adayı Ünlüce de, “Ben Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bugün karşınızdayım. Yılmaz Hocamızın 25 senedir dönüştürdüğü güzel, gurur duyduğumuz bir şehrimiz var. Bu şehirle ilgili bayrağı devralmak üzereyim. Ben önümüzdeki 5 yıl için çok büyük heyecan duyuyorum. Bu heyecanla şehrimize, Odunpazarı'nda Kazım Kurt Başkanımızla, Tepebaşı'nda Ahmet Ataç Başkanımızla ve Büyükşehir'de de benimle eğer teveccüh gösterirseniz bu heyecanımızla, bu umudumuzla çalışmak istiyoruz. Eskişehir biliyorsunuz tek bir özelliğiyle öne çıkan bir şehir değil. Burası aynı zamanda üniversiteler şehri. Bir açıdan baktığımızda çok güçlü sanayisi olan bir şehir. Bir açıdan bakıyoruz, şehrimizde ciddi bir turizm oluştu. Eskişehir çok fazla bileşenden beslenen bir şehir. Bu yüzden Eskişehir'le ilgili gelecek projeksiyonu yaparken bunların hepsini değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Ciddi bir emekli nüfusu da var. Mesela bizim şehrimiz hep gençlik şehri gibi biliniyor üniversite kenti olarak. Ama neredeyse nüfusun yüzde 20'ye yakını emekli şu anda Eskişehir'de. Bu da 200 bine yakın bir nüfus yapıyor. Dolayısıyla biz gelecekle ilgili bu heyecanımızı başkanlarımızla konuşurken hem gençlerle ilgili çok proje üretmeliyiz, hem de sanayi dünyasıyla iş birliği içinde önümüze bakmalıyız” dedi. Firma yetkilileri de fabrikaya ilişkin bilgiler aktarırken, ziyareti için de teşekkür etti. (HM)