İl Başkanı Emine Edizgil, önceki akşam Odunpazarı ve Tepebaşı İlçeleri de dahil olmak üzere diğer ilçelerin başkanlarıyla yemekte bir araya geldi. Yemeğe bazı il yöneticileri de katıldı. İl Başkanı Emine Edizgil, ilçe başkanlarına katıldıkları için teşekkür etti. Tepebaşı, Sivrihisar, Çifteler, Alpu, Günyüzü, İnönü, Han, Beylikova, Mahmudiye, Sarıcakaya, Seyitgazi, Mihalıççık ve Mihalgazi ilçe başkanları “İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresinde aday olan il başkanımız Emine Edizgil’i İl Başkanı olarak destekliyorum” yazılı metni imzaladılar. Yemeğe Odunpazarı İlçe başkanı Zafer Tuna’nın mazereti nedeniyle katılamadığı, yerine Teşkilat Başkanı ve Odunpazarı İlçe Başkan Vekili Karani Özgüneşli’nin katıldığı, yazılı metne ise İlçe Başkanının kendisi olmadığı için imza atmadığı öğrenildi. 15 Ocak 2023 tarihinde yapılacak İl Kongresi’nde Odunpazarı’nın 276, Tepebaşı’nın 254, 12 dış ilçenin de toplan 70 olmak üzere 600 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

EDİZGİL’İN ELİ ÇOK GÜÇLENDİ

Merkez Odunpazarı ve Tepebaşı da olmak üzere 12 dış ilçeden de tam destek gelmesi üzerine Emine Edizgil’in yapılacak il kongresinde tek başkan adayı olarak girmesi bir anlamda kesinleşti. Ancak, iddialara göre MHP eski Bilecik Milletvekili Hüseyin Arabacı’nın aday olarak çıkarılabileceği, bu konuda nabız yoklama çalışmalarının da sürdüğü öğrenildi.

BİRLİK, BÜTÜNLÜK MESAJI

Öte yandan, bir açıklama yapan İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yüksel Alem, İlçe Başkanlarından, kongre sürecinde birlik ve beraberlik mesajı çıktığını belirterek, Emine Edizgil’in etrafında kenetlenme kararı çıktığını söyledi. Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yüksel Alem, “İYİ Parti Eskişehir 3’üncü Olağan Kongresinde Aday olan İl Başkanımız Dt. Emine Edizgil’i İl Başkanı olarak destekliyorum” ibaresinden oluşan kısa bir deklarasyon yazan İlçe Başkanları imzalarını da atarak olası bütün tartışmaları sonlandırmıştır. Bütün İlçe Başkanlarımıza teşekkürlerimi arz ederim. Artık tek bir vücut olarak genel seçimlere hazırlanmanın zamanı gelmiştir. Ülkemizi içinde bulunduğu bu karanlık günlerden kurtaracak olan İY Parti’nin sandıktan doğacak güneşidir. İYİ Parti’nin Eskişehir’deki tüm teşkilatları İl Başkanı Emine Edizgil’den üyelerine kadar tek bir vücut olarak kutlu iktidar yürüyüşüne hazırdır” dedi.