Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından düzenlenen okullar arası atık pil toplama kampanyasında Seyitgazili öğrenciler Mert Dere, Mehmet Ali Ovalı ve Okul Müdürü Belkıs Dere ödül almaya hak kazandı. 

Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı Anadolu Halk Dansları Topluluğu, Nasreddin Hoca Festivali’ne katıldı

Seyitgazi Şehit Mustafa Akbaş İlk Öğretim Okulu öğrencileri geçtiğimiz aylarda düzenlenen atık pil toplama yarışmasında gösterdikleri üstün gayret nedeni ile ödüle layık görüldü. Doğaya ve çevreye olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından bir yarışma düzenlendi. Yarışma 01 Ekim 2017 – 30 Nisan 2018 tarihleri arasında atık pillerin belediyeler tarafından 15 Mayıs 2018 tarihine kadar toplanması hedeflendi. Eskişehir merkez iki ilçe ve il genelindeki okullardan ilk üçe giren okullar tespit edilerek öğrenciler ve okul yöneticileri ödüle layık görüldü.

Yarışma kapsamında Seyitgazi ilçesinden katılan İlk Öğretim öğrencileri Mert Dere, Mehmet Ali Ovalı ile Okul Müdürü Belkıs Dere ödüle layık görüldü. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın ise yarışmaya katılan Okul Müdürü Belkıs Dere ve öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.